Найбільший авіаперевізник України «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) вирішив припинити свої польоти в Амман (Йорданія), Мінськ (Білорусь) і Ригу (Латвія) з 16 листопада 2019 року. Про це повідомили в пресслужбі МАУ.
Авіакомпанія також призупинить рейси Київ — Пекін (Китай) і скоротить частоту перельотів за маршрутом Київ — Бангкок (Таїланд) до трьох рейсів на тиждень. Зменшать кількість дублюючих нічних і денних рейсів за східним напрямком.
МАУ робить це для оптимізації витрат компанії і повернення в зону беззбитковості.
Зміни будуть діяти до того, як уряд України розробить ефективне рішення зі створення рівних конкурентних умов для українських та іноземних перевізників при виконанні рейсів з обльотом Росії.
Авіаперевізник запропонує пасажирам змінити маршрут або поверне вартість квитка за припинені рейси.
Що ще зміниться в рейсах МАУ?
- Щоденними стануть рейси в Брюссель (Бельгія), Копенгаген (Данія), Стокгольм (Швеція), Краків (Польща) і Мадрид (Іспанія);
- Два рази на день авіакомпанія буде літати в Лондон (Великобританія) і Вільнюс (Литва);
- У Західну Європу літаки будуть вилітати з Києва з 09:30 до 10:30, а прилітати в столицю України ввечері від 17:30 до 18:30;
- Рейси в Каїр (Єгипет), Дубаї (ОАЕ), Анкари, Ізмір (Туреччина), Єреван (Вірменія), Баку (Азербайджан) і Тегеран (Іран) будуть виконувати з вильотом з Києва з 20:00 до 21:00 і прильотом сюди ж вранці о 07:30-08:45;
- В Тель-Авів (Ізраїль), Стамбул (Туреччина) і Тбілісі (Грузія) МАУ буде літати кілька разів на день;
- Взимку компанія здійснюватиме рейси в Торонто (Канада) три рази в тиждень (зараз два);
- Виліт з Києва до Нью-Йорку переноситься на 11:30, приліт до Києва — на 16:20;
- Кількість щотижневих рейсів у Делі (Індія) збільшиться до п'яти взимку і до семи влітку.
Контекст
У 2018-му МАУ закінчила рік з чистим збитком у розмірі 2,7 млрд грн. Це майже в 9 разів більше, ніж збиток 2017-го року. Але співвласник авіакомпанії Арон Майберг стверджував, що в цьому році збиток авіаперевізника буде меншим, ніж у минулому.
Компанія «Міжнародні авіалінії України» заснована в 1992 році. 100% акцій компанії контролює кіпрська «Онтобет Промоушінз Лімітед», бенефіціари якої невідомі. Але, за словами Майберга, один з кінцевих бенефіціарів — Ігор Коломойський.