Малюська закликав банки активніше арештовувати рахунки боржників

Малюська закликав банки активніше заарештовувати рахунки боржників. Фото: Мін'юст

Міністр юстиції Денис Малюська закликав банки прискорити впровадження системи автоматичного арешту рахунків боржників.

Про це він сказав у Києві на форумі «2022 — час кредитувати», передає інформагентство «Укрінформ».

«Підключайтеся до автоматизованої системи арештів. Щойно банки всі там — ми вам не лише кабінет, ми вам індивідуальний «палац користувача» зробимо», — заявив Малюська.

Також Малюска повідомив, що у майбутньому держава може профінансувати електронні кабінети користувачів для банків.

«Наразі наш ключ — встановити взаємообміни з податковою інспекцією щодо всіх реєстрів, між реєстрами, щоб наш ДРАЦС надавав правильну інформацію, щоб ми могли надійно ідентифікувати кожну одиницю інформації, кому що належить та як усе співвідноситься між собою. Це наш ключ на найближчі півроку — рік», — зазначив Малюська.

Голова Мін'юсту вважає, що першочергове завдання відомства — налагодження та синхронізація роботи наявних реєстрів. Також підлягає перевірці інформація, що в них міститься, «тому що всі вони наповнювалися в різний період часу».

Приєднання банків до системи автоматичного арешту рахунків боржників розпочалося у 2019 році. За даними сервісу «Опендатабот», на листопад 2021 року до системи автоматичного списання боргів приєдналося 18 банків.

Серед них Приватбанк, «Універсал Банк», Таскомбанк, «Райффайзен Банк», «ОТП Банк», УкрСиббанк, Кредобанк, «Прокредит Банк», «Ідея Банк», Львів, «Агропросперіс Банк», Індустріалбанк, «Оксі Банк», «Схід», «Конкорд», МетаБанк, «Український капітал», Радабанк.

Згідно з наказом Мін'юсту від 23 березня 2021 року, борги списуються автоматично в людей, які потрапили до Єдиного реєстру боржників. Наразі там перебуває 5,5 млн. боргів. Більшість із них це борги перед комунальними установами, за штрафами за порушення правил дорожнього руху або за несплату аліментів.

Читати на The Page