Facebook Pixel

Клік – і арешт: в Україні вводять автоматичний арешт рахунків боржників

Міністерство юстиції вводить систему автоматизованого арешту банківських рахунків боржників, цитує міністра юстиції Дениса Малюську liga.net.

Зараз система добровільна, але Малюська закликав банківське співтовариство до неї приєднатися. За його словами, якщо банк приєднується до цієї системи, то арешт рахунків у цій установі відбуватиметься автоматично. Якщо більшість банків приєднаються до системи, боржники не зможуть уникати виконання зобов'язань.

«Виконавець натисне кілька кнопок на своєму комп'ютері і рахунки вже будуть заарештовані. Для банку, який приєднається до системи, спочатку це буде нібито мінусом, так як його клієнти розумітимуть, що їхні рахунки можуть бути заарештовані миттєво. Але чим більше банків приєднається до системи, тим більша ймовірність, що ваші боржники, які винні вам гроші, не зможуть їх заховати», – пояснив міністр.

Контекст. За даними Мін'юсту, з системою автоматизованого арешту рахунків уже працюють чотири банки. Зараз банки блокують рахунки боржників тільки після постанови суду або на вимогу виконавчої служби.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉