Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Люди-кіборги» та Грета Тунберг. Кого чекають у Давосі та що стане пріоритетами «Маніфесту-2020»

ФОТО: facebook.com/worldeconomicforum

ФОТО: facebook.com/worldeconomicforum

З 20 січня у Давосі (Швейцарія) збираються майбутні учасники Всесвітнього економічного форуму.

Напередодні форуму в Швейцарії виступили представники МВФ, організувавши пресконференцію «Огляд перспектив світової економіки МВФ». Спікерами стали Крісталіна Георгієва та Гіта Гопінатх. Вони говорили про можливості компенсації жорстких умов на фінансових ринках у період невизначеності.

Хоча робочі заходи розпочнуться рано вранці 21 січня (з 9-30 за Києвом), у понеділок відбулася пресконференція щодо соціальної мобільності, а також запланована вітальна промова до відкриття форуму. Останню проголосить засновник і незмінний президент ВЕФ з 1971 року Клаус Шваб (старт — о 18-30 за Києвом). Судячи з усього, він буде говорити про екологію та відповідальність бізнесу за неї.


Загалом у форумі візьмуть участь близько 3 тис. чиновників, близько 1,2 тис. бізнесменів з 117 країн, зокрема — 53 глави держав і урядів.

Якщо говорити про робочу програму, то промови багатьох спікерів цьогоріч будуть слухати уважно. Серед світових лідерів у Давосі про геополітику буде говорити президент США Дональд Трамп — його промова запланована на вівторок на 12-00. Напевно, в контексті нових домовленостей Вашингтона та Пекіна буде цікаво послухати й віцепрем'єра Китаю Ханя Чжена.

QuoteСеред світових лідерів у Давосі про геополітику буде говорити президент США Дональд Трамп — його мова запланована на вівторок на 12-00.

Летять до Швейцарії також канцлер Німеччини Ангела Меркель, канцлер Австрії Себастьян Курц, президент Іраку Бархам Салех, прем'єр Нідерландів Марк Рютте, президент Польщі Анджей Дуда, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен. Делегацію від України очолить президент Володимир Зеленський — він виступить на форумі в середу о 17:15 за Києвом.

Що цікаво, від поїздки в Давос відмовився прем'єр Великої Британії Борис Джонсон, заборонивши іншим британським міністрам відвідувати ВЕФ. Політик заявив, що замість участі у форумі продовжить «реалізацію пріоритетів британського народу».

Зате ВЕФ відвідають відомі на увесь світ екоактивісти Грета Тунберг зі Швеції та ірландець Фіон Феррейра. Останній винайшов новий спосіб видалення мікропластику з води.

Екологія, роботи та навчання людей

Темою 2020 року стане «Зацікавлені сторони за згуртований і стійкий світ». Метою форуму називають спробу «надати конкретне значення «капіталізму зацікавлених сторін».

Зокрема, учасники мають намір виробити план допомоги урядам у відстеженні прогресу в досягненні Паризького угоди та Цілей в галузі стійкого розвитку, а також обговорити питання технологій та управління торгівлею.

За словами Клауса Шваба, зараз люди повстають проти економічних еліт, а зусилля щодо обмеження глобального потепління небезпечно провалюються, тому форум покликаний виконати дві глобальні ініціативи: освітню програму з викладання нових професій для 1 млрд людей і програму з висадки 1 млрд дерев.

QuoteЗасновник форуму наполягає, що цьогоріч (оскільки світ знаходиться на межі екокатастрофи) зустріч світових лідерів та експертів повинна з «говорильні» перетворитися на «майстерню».

Робоча програма описує ряд ключових областей: порятунок планети, майбутнє роботи у суспільстві, використання технологій на благо, справедливі економіки та здорове майбутнє. Вперше за 50 років п'ять найбільших світових ризиків, які розглянуть на форумі, стали екологічними. Тому серед тем заявлені кліматичні катастрофи, втрата біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем.

QuoteБізнесу необхідно думати не тільки про отримання максимального прибутку, але й про те, як використовувати свої ресурси, щоб вирішувати основні питання цього десятиліття, наголошують організатори.

Бізнесу необхідно думати не тільки про отримання максимального прибутку, але й про те, як використовувати свої ресурси, щоб вирішувати основні питання цього десятиліття, наголошують організатори.

З-поміж шести пріоритетів розвитку світу називають усунення довгострокового боргового тягаря, відхід від глобальної техновійни, опанування людьми новими професіями та забезпечення їх роботою, деескалацію конфлікту на Близькому Сході, «промислову революцію 4:0» та ризики зміни клімату.

У чотириденній програмі зустрічаються і такі гуманітарні теми, як «Музика і людська душа», «Свобода бути» (права ЛГБТ), ментальне здоров'я молоді. Крім того, заявлені виступи на такі специфічні кибертемы, як «майбутнє інтеграції людини і робота» і навіть «Коли люди стануть кіборгами».

Инвестсовет в Українському домі

Від України, крім Зеленського, форум відвідають прем'єр Олексій Гончарук, голова МЗС Вадим Пристайко, засновник East One Group Віктор Пінчук. Президент разом з прем'єром прилетять до Давосу у середу 22 січня.

Зеленський, крім виступу на форумі, проведе закрите засідання Національної інвестиційної ради України у рамках заходів Українського Дому в Давосі (відкрився сьогодні). Ці заходи проходять у Швейцарії третій рік поспіль.

QuoteЩо стосується Гончарука, то у нього, за даними Кабміну, пройде «низка двосторонніх зустрічей з лідерами іноземних держав та міжнародних організацій, а також з представниками міжнародного бізнесу».

Тематика Українського дому цього року — «Україна: креативність, інновації, можливості». Зокрема в Давосі пройдуть дискусії про пошук стратегічних економічних союзників країни, про жінок-лідерів, про технології, що стрімко розвиваються, про IT та інвестиції.

У рамках цих дискусій Швейцарію також відвідають режисер Олег Сенцов, нардеп Давид Арахамія, голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко, заступник голови ОП Юлія Ковалів, заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, мер Києва Віталій Кличко, голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Останні заходи форуму пройдуть у п'ятницю, 24 січня, після чого мають оприлюдненити «Маніфест Давосу-2020».

Quote«З огляду на те, що світ знаходиться на такому критичному перехресті, цього року ми повинні розробити «Маніфест Давосу-2020», щоб переосмислити мету та системи показників для компаній та урядів», — підкреслює Шваб.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини