Facebook Pixel

Заява прем'єра. Чи звільнять Гончарука і хто може його замінити

Після заяви Олексія Гончарука про відставку ризики істотно зросли порівняно з тим, що було до цього.

Поки найвірогідніший сценарій, що Гончарук залишиться. Як мінімум до Давоського форуму прем'єра недоцільно відправляти у відставку. І Гончарук чудово це розуміє. Я вважаю, він діє неправильно — не можна шантажувати президента, тут він повторює помилку Данилюка.

Читайте також: Два висновки з записів Олексія Гончарука

До Давоса Гончарука навряд чи звільнять — його відставка, звичайно, послаблює позиції президента. У будь-якому випадку все залежатиме від того, яке рішення ухвалить Зеленський. Він може залишити Гончарука, давши йому ще один шанс. Але, звичайно, довіра до прем'єра буде нижче, а відношення — критичним. Тим не менш він може залишитися, і заміна станеться пізніше.

QuoteНадто багато не зміниться — у разі відставки Гончарука ми отримаємо іншого «Гончарука», можливо, у спідниці (йдеться про Юлію Ковалів. — Ред.).

Другий сценарій — президент може критично розцінити заяву Гончарука і поміняти його. Тоді надто багато не зміниться — ми отримаємо іншого «Гончарука», можливо, у спідниці (йдеться про Юлію Ковалів. — Ред.). Кандидати знайдуться, хоча це буде непросто.

У цьому випадку, я думаю, склад уряду сильно не зміниться і економічна політика залишиться незмінною. З урахуванням впливу Євросоюзу і МВФ Зеленський не піде зараз на зміну економічної політики — це недоцільно.

Звичайно, заява Гончарука створить проблеми, але не критичні. Зараз він намагається шантажувати президента, і це помилка.

Відставки Кабміну не буде

У разі подачі заяви про відставку прем'єр-міністром не через Верховну Раду, а президентові з «правом звернутися до парламенту», як пише Гончарук, Кабмін не йде у відставку. Навіть якщо президент звернеться до парламенту з пропозицією про відставку уряду, у нього річний імунітет.

Читайте також: Відставка уряду РФ. Чи може зміна російського Кабміну вплинути на Україну

У той же час, якщо Гончарук сам звернеться до Верховної Ради, вона може розглянути його відставку. Тоді, згідно з Конституцією, йде і уряд.

Але навіть тут потрібно врахувати, що до формування нового Кабміну і призначення нового прем'єра уряд виконуватиме обов'язки.


Контекст. Вперше про можливу відставку Гончарука ЗМІ почали повідомляти ще 15 січня, але пресслужба уряду спростовувала чутки про відставку прем'єра. У мережі 15 січня з'явився фрагмент запису нібито прослуховування Гончарука. На оприлюдненому аудіо обговорювалася економічна політика країни і лунали невтішні відгуки про компетенцію Зеленського.

Олексій Гончарук очолив уряд наприкінці серпня 2019 року. До цього він керував аналітичною організацією «Офіс ефективного регулювання» (BRDO).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора