Facebook Pixel

Два висновки із записів «плівок Гончарука»

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Учора було опубліковано два записи з наради у Кабміні за участю прем'єр-міністра Олексія Гончарука, міністра фінансів Оксани Маркарової, заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової та інших поважних чиновників.

Прослухати їх можна тут і тут. Пізніше з'явилася і третя частина:

На записах усі учасники наради обговорювали дефіцит бюджету і політику інфляційного таргетування Нацбанку.

Читайте також: Бізнес-акваріум: «Газпром» використовує Єрмака, а Ахметов тепер діє через Богдана

Якщо відкинути усе лушпиння, ахи й зітхання, висновки можна зробити наступні:

  • 1.Запис активно поширювали й вимагали відставки Кабміну народні депутати, близькі до так званої «групи Коломойського», зокрема, Олександр Дубинський і Максим Бужанський. Співробітники Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського увесь грудень проводили мітинги під НБУ, вимагаючи ослаблення гривні.

НЗФ – експортер і, як усі інші експортери, постраждав від зміцнення гривні. Тому публікація записів, звичайно ж, вигідна Коломойському. Не виключено, що записувала СБУ (через той самий телефон, що видно на столі), і тут ви самі можете зробити висновки щодо близькості Коломойського і глави української спецслужби Івана Баканова.

QuoteПублікація записів, звичайно ж, вигідна Коломойському. Не виключено, що записувала СБУ.

Ще раз: те, що ми почули, це конфлікт між виробниками і експортерами та НБУ — у більш вузькому сенсі. У більш широкому сенсі це конфлікт на тему: ви хочете низьку гривню чи нові робочі місця і зарплату? Тут кожен відповідає по-своєму.

За перше, ймовірно, бюджетники та всі, хто отримує зарплату в гривні. За друге — підприємці (у тому числі олігархи). А у довгостроковій перспективі повинні бути й співробітники їхніх заводів. Хоча вони так далеко ніколи не мислять.

  • 2. У ході обговорення на нараді підтвердилася інформація, опублікована в газеті «Дзеркало тижня» у статті «У держбюджеті немає грошей, але не страшно», про наявність дефіциту бюджету в 50 млрд грн. Коли текст вийшов, Мінфін активно спростовував наявність проблеми.

Тепер виявилося, що усе підтвердив прем'єр Олексій Гончарук. Це дозволяє зробити висновок про те, чи можна взагалі вірити офіційним спростуванням державних чиновників. Для журналіста, в принципі, тут усе давно є очевидним. Ми не віримо чиновникам ні на йоту і перевіряємо кожне слово. Набагато більше віримо своїм джерелам.

Усе. Більше жодних висновків зробити неможливо. Абсолютно усе інше — це банальна, давно відома інформація, що загалом і в цілому не містить нічого нового.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора