Нардепи від «Опозиційної платформи – За життя» Сергій та Юлія Льовочкіни через довірених осіб були співвласниками банку Trasta Komercbanka. Фінустанова була залучена до тіньової фінансової оборудки, за допомогою якої з російських банків на фіктивні компанії вивели понад $20 млрд.
Про це йдеться у розслідуванні Проєкту розслідування корупції та організованої злочинності (англ. OCCRP), передає «Слідство.інфо».
Цій тіньовій схемі дали умовну назву російська фінансова «мегапральня». Розслідувачі вважають, що згадані $20 млрд були або коштами, що вивели з бюджету Росії впродовж 2011-2014 років, або вони раніше належали організованій злочинності. Одним із банків, через який виводили ці гроші, і був латвійський Trasta Komercbanka.

За даними розслідувачів OCCRP, трохи менше десяти відсотків Trasta Komercbanka належали громадянину США Чарльзу Трехерну. Однак Трехерн фактично управляв їхнім сімейним бізнесом та мав приховувати те, що Льовочкіни володіють цими активами.
Під наглядом Юлії Льовочкіної він керував майже 40 офшорними фірмами, французькою віллою та колекцією творів мистецтва, які їм належали.
Ще одним співвласником Trasta Komercbanka був ексрегіонал та діловий партнер Льовочкіних Іван Фурсін. Йому належали ще 33% банку. Ще 43% банку належали гендиректору банку Ігорю Буймістеру, якого журналісти також називають бізнес-партнером Льовочкіних.
Також, як встановили розслідувачі, у 2010 році Трехерн пояснював секретареві Юлії Льовочкіній, як правильно скласти підроблений контракт. З його допомогою потім перераховували кошти через офшорну компанію Lynform Capital, яка також фігурувала в розслідуванні про «мегапральню».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!