Льовочкін з сестрою причетні до банку, що відмив $20 млрд

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Нардепи від «Опозиційної платформи – За життя» Сергій та Юлія Льовочкіни через довірених осіб були співвласниками банку Trasta Komercbanka. Фінустанова була залучена до тіньової фінансової оборудки, за допомогою якої з російських банків на фіктивні компанії вивели понад $20 млрд.

Про це йдеться у розслідуванні Проєкту розслідування корупції та організованої злочинності (англ. OCCRP), передає «Слідство.інфо».

Цій тіньовій схемі дали умовну назву російська фінансова «мегапральня». Розслідувачі вважають, що згадані $20 млрд були або коштами, що вивели з бюджету Росії впродовж 2011-2014 років, або вони раніше належали організованій злочинності. Одним із банків, через який виводили ці гроші, і був латвійський Trasta Komercbanka.

За даними розслідувачів OCCRP, трохи менше десяти відсотків Trasta Komercbanka належали громадянину США Чарльзу Трехерну. Однак Трехерн фактично управляв їхнім сімейним бізнесом та мав приховувати те, що Льовочкіни володіють цими активами.

Під наглядом Юлії Льовочкіної він керував майже 40 офшорними фірмами, французькою віллою та колекцією творів мистецтва, які їм належали.

Ще одним співвласником Trasta Komercbanka був ексрегіонал та діловий партнер Льовочкіних Іван Фурсін. Йому належали ще 33% банку. Ще 43% банку належали гендиректору банку Ігорю Буймістеру, якого журналісти також називають бізнес-партнером Льовочкіних.

Також, як встановили розслідувачі, у 2010 році Трехерн пояснював секретареві Юлії Льовочкіній, як правильно скласти підроблений контракт. З його допомогою потім перераховували кошти через офшорну компанію Lynform Capital, яка також фігурувала в розслідуванні про «мегапральню».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДТЕК звинуватили в монополії, але дали час на виправдання

Антимонопольний комітет попередньо оцінив дії «ДТЕК Західенерго» і «Д. Трейдинг» (входить в групу ДТЕК) у зоні «Бурштинського енергоострова» як монопольне зловживання. Відомство вже завершило збір і аналіз доказів щодо цієї справи.

Хто очолить Ощадбанк: Мінфін обрав фіналістів

Міністерство фінансів визначило п'ять фіналістів конкурсу на посаду голови правління державного Ощадбанку. Крім Геннадія Хелемського, Галини Пахачук і Сергія Наумова, за даними джерела zn.ua, на посаду претендують також Антон Тютюн і Сергій Магдич.

Карантин відібрав прибуток у шести з десяти українських компаній

Пандемія COVID-19 вплинула на доходи, кількість працівників та інвестиції компаній. З усіх членів Американської торговельної палати 64% зафіксували зниження доходів. І тільки 5% мають підвищення доходів.