Facebook Pixel

Крадіжка 716 млн грн «Укренерго»: Апеляція ВАКС підтвердила арешт майна адвоката Носова

10 липня Апеляційна палата ВАКС залишила арешт мобільних телефонів, планшета та $109 тис. ексадвоката Miller Олексія Носова. Його підозрюють у спробі надання $200 тис. хабаря НАБУ і САП.

Про це пише Тransperency International

Адвокати Носова наполягали, що на мобільних телефонах та планшеті міститься інформація, що становить адвокатську таємницю. А кошти належать батькам Носова. Однак САП довів, що $109 тис. були частиною хабаря Носову і батьки ніколи не могли заробити такі кошти.

Хабар НАБУ у $200 тис.: деталі справи

Правоохоронці стверджують, що Носов за сприяння голови правління банку «Альянс» Юлії Фролової спробував дати $200 тис. хабаря детективу НАБУ та прокурору САП. За це НАБУ і САП повинні були передати справу Нацполіції, яка б, ймовірно, цю справу «поховала» б.

Quote«Захист стверджував, що саме Петренко підбурював Носова до хабарництва. Нібито за його ініціативи відбувалися зустрічі. Водночас прокурор САП заперечував і зачитав листування, яке починалося саме з повідомлення Носова з інформацією, «що він на місці» і з пропозицією зустрічі. На думку захисту, підозра необґрунтована. Саме Петренко був підбурювачем, а Носов нікому не пропонував хабаря», — йдеться у повідомленні.

Після цього фірма Miller звільнила Носова.

Крадіжка 716 млн грн Укренерго: деталі справи

За версією слідства, у березні 2022 року ТОВ «Юнайтед Енерджі» придбало електроенергію у «Укренерго». При цьому приватна фірма мала борги. Гарантом оплати виступив банк Альянс. ТОВ продало електроенергію, але кошти «Укренерго» не повернуло. Банк гарант також відмовив держкомпанії у допомозі.

Нараз ВАКС заарештував бізнес-партнера Ігоря Коломойського Михайла Кіпермана та керівника ТОВ «Юнайтед Енерджі» Андрія Короткевича-Лещенко. З березня справа розглядається у суді.

Подякувати 🎉