Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Гранатомети, перестрілки та сотня постраждалих: головне про конфлікт між Таджикистаном і Киргизстаном

На кордоні Таджикистану стався конфлікт між цією країною та Киргизстаном, унаслідок якого постраждали 124 людини (жителі останнього).

Як пише агентство «Інтерфакс», станом на 7:00 30 квітня троє з них померли, у двох постраждалих стан важкий, в інших — середньої тяжкості й порівняно задовільний.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зіткнення між країнами розпочалися в районі, де кордон не має чіткого маркування, а ці території вважаються спірними. Усе почалося зі словесної перепалки, яка пізніше переросла в бійку. Після чого на місце прибули спецвійська Міністерства внутрішніх справ Таджикистану, які почали масовий обстріл із мінометів, кулеметів і автоматів, пише «Радіо Аззатик».

Водночас ЗМІ повідомляють також про наявність на кордоні гранатометів. Дві країни звинувачують одна одну в провокації, а в Киргизстані навіть ввели режим надзвичайного стану, який діє в трьох районах.

Увечері 29 квітня стало відомо, що країни домовилися припинити конфлікт, відвести війська на місця їхньої дислокації і створити спільну робочу групу для переговорів, пише місцеве видання «Ховар».

«Прийшли до обопільної згоди припинити збройний конфлікт, відвести особовий склад і бойову техніку до місць постійної дислокації, вжити заходів щодо недопущення ескалації напруженості, створити спільну робочу групу зі співробітників правоохоронних органів і співробітників виконавчої влади двох країн для повної реалізації намічених заходів і створення відповідних стабілізувальних умов для переговорного процесу в інтересах двох дружніх держав», — йдеться в заяві за підсумками засідання комісії з врегулювання конфлікту.

Проте до першої години ночі ситуація знову загострилася. Так, у прикордонних киргизьких селах Арка та Максат прикордонники двох країн ведуть інтенсивну перестрілку, повідомила «Інтерфаксу» прессекретарка УВС Баткенської області Даміра Юсупова.

Контекст. Раніше після ескалації ситуації на Сході України, Росія заявила про відведення своїх військ від наших кордонів.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини