У Киргизстані пройшли парламентські вибори, і почалися протести проти їх результатів

На акцію протесту вийшли прихильники 11 партій, які не пройшли в парламент. Фото: скріншот

На акцію протесту вийшли прихильники 11 партій, які не пройшли в парламент. Фото: скріншот

Після виборів до парламенту, що пройшли 4 жовтня, опозиція 5 жовтня вийшла на масові акції. Протестуючі не згодні з попередніми підсумками голосування, згідно з якими в парламенті опиняться чотири партії, три з яких — провладні.

Відразу після закінчення голосування більшість партій, які не пройшли в парламент, закликали своїх прихильників вийти на мітинг на центральну площу столиці країни — Бішкеку.

bezymyannyy.png

Після закінчення мітингу його учасники спробували штурмувати будівлю парламенту, де також розташований офіс президента країни. Всього в центрі міста, за оцінками ЗМІ, зібралося близько 3 тис. чоловік. Міліція і ОМОН почали розганяти протестуючих. Вони застосовують водомети, сльозогінний газ і світлошумові гранати, відтісняючи присутніх з центральної площі міста. Протестуючі блокують найближчі вулиці сміттєвими баками і підпалюють їх, а також розбирають бруківку.

Telegram Logo

У МОЗ країни повідомили, що постраждали двоє силовиків, їх закидали камінням. До швидкої допомоги надійшло 14 викликів, всього постраждали 16 осіб.

На акцію протесту вийшли прихильники 11 партій. Вони вимагають скасувати підсумки виборів і провести повторне голосування. За їх твердженням вибори були дуже брудними, а результати голосування сфальсифіковані.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Киргизький парламент — Жогорку Кенеш — однопалатний, обирається на п'ять років. Його нинішній склад — 120 депутатів від шести партій. Правлячу коаліцію в цьому парламенті складають три партії: Соціал-демократична партія на чолі з колишнім президентом Алмазбеком Атамбаєвим, «Киргизстан» і «Бір Бол». Парламентська більшість висуває прем'єр-міністра, який має в країні значні повноваження.

У політичному житті Киргизстану парламент відіграє істотну роль. Він в певні періоди виступав серйозним опонентом уряду і президенту, а боротьба партій є реальністю.

Особливість Киргизстану, що впливає на парламентські вибори, полягає в тому, що партії в республіці шикуються не під стратегії і програми, а під впливові фігури, за якими стоять інтереси сімей, груп з тих чи інших регіонів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини