Facebook Pixel

Президент підписав закон щодо компенсації за зруйноване під час війни житло

Президент Володимир Зеленський підписав закон №7198, який запроваджує можливість компенсації за знищене та пошкоджене житло.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства інфраструктури. Як зазначається, цей закон визначає перелік отримувачів компенсації за знищене та пошкоджене житло, її види, механізм оцінки та ухвалення рішення щодо її надання, а також можливості її використання для отримання нового житла.

Хто зможе отримати компенсацію

Отже, отримати компенсацію за знищене та пошкоджене майно зможуть: власники квартир, інших житлових приміщень, приватних, садових та дачних будинків; замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків (фіз. особи); фіз. особи, які здійснили інвестування/фінансування будівництва; члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього; спадкоємці вищевказаних осіб.

Також право на компенсацію мають ОСББ, управителі, ЖБК. Це стосується відновлення спільного майна багатоквартирного будинку.

Як податися на компенсацію

Механізм компенсації передбачає подання заяви на компенсацію через «Дію», ЦНАП, органи соцзахисту або ж нотаріуса.

Рішення щодо надання компенсації буде ухвалюватись органами місцевого самоврядування, які створюватимуть відповідні Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації. Ці комісії розглядатимуть заяви, проводитимуть огляд зруйнованого житла та визначатимуть суму компенсації.

Розмір компенсації вираховуватиметься відповідно до спеціальної методики, яка наразі розробляється урядом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉