Facebook Pixel

Колишній мер Варшави офіційно вступив на посаду бізнес-омбудсмена України

Сьогодні, 15 жовтня, до роботи приступив новий бізнес-омбудсмен в Україні Марчін Свєнчіцкі. Про це повідомили в прес-службі Ради бізнес-омбудсмена.

Сам Свєнчіцкі своїм першочерговим завданням на цій посаді бачить ухвалення Верховною Радою Закону про Установу бізнес-омбудсмена.

Quote«Завдяки цим законом, Рада зможе виявляти і усувати системні проблеми, з якими стикаються бізнесмени, а також налагодити діалог між бізнесом і держорганами», — заявив він.

На цій посаді Свєнчіцкі змінив Альгірдаса Шемету. Строк останнього на посаді першого омбудсмена вже закінчився і Шемета вирішив його не продовжувати.

У 1982-1989 роках Свєнчіцкі обіймав посаду генсекретаря Консультативної економічної ради Польщі. Потім — до 1991 року був заступником міністра економіки, а потім міністра зовнішніх економічних зв'язків. З 1989-го також був депутатом Сейму і пропрацював там два терміни — до 1996 року.

З 1994 року п'ять років Свєнчіцкі був мером Варшави. Потім рік працював радником президента Литви Валдаса Адамкуса з економічних реформ. З 2002-го по 2005 рік працював директором з економічних та екологічних питань в Організації з безпеки і співробітництва в Європі. У 2011 році його знову обрали в парламент Польщі, депутатом якого є і зараз.

Контекст

Наприкінці липня цього року наглядова рада Ради бізнес-омбудсмена обрала Марчіна Свєнчіцкі на посаду бізнес-омбудсмена в Україні. А 21 серпня Кабінет міністрів затвердив його на цю посаду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉