У Міненерго розповіли, коли припинять імпорт електроенергії з Росії

Україна зможе відмовитися від імпорту енергії зі сходу тільки в разі відключення від енергосистем Росії та Білорусі та синхронізації з енергосистемою ЄС.

«Стратегічно від цього однозначно треба відійти. Але поки енергосистеми України, Росії та Білорусі історично працюють разом, від таких фактів, мабуть, наразі ми не зможемо відмовитися. Принаймні доти, доки ми не від'єднаємося від енергосистем Росії та Білорусі й відповідно не приєднаємося до європейської енергомережі», — повідомив заступник міністра енергетики України Юрій Бойко в ефірі «UA: Українське радіо».

Але це жодним чином не змінює стратегічну мету — приєднання до європейської енергомережі й робота за синхронними правилами ринків України та Європейського Союзу.

Telegram Logo

Утім, паралельна робота з енергосистемами РФ та Білорусі передбачає не тільки експортно-імпортні операції, а й аварійну допомогу між державами.

«Це, власне, фізична логіка паралельної роботи енергосистем, коли одна рятує іншу, якщо того вимагає ситуація», — пояснив Бойко.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зазначимо, що зараз в Україні бракує робочих потужностей для виробництва електроенергії в потрібних обсягах. Багато енергоблоків теплових і атомних електростанцій перебувають на плановому або аварійному ремонті. Це призвело до імпорту енергії як з Білорусі та РФ до ОЕС України, так і з Угорщини, Словаччини та Румунії в енергосистему «Бурштинського енергоострова» на заході країни.

Синхронізацію з енергосистемою ЄС заплановано на 2023 рік.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини