Україна підтримала енергосистему Білорусі через аварійне зупинення АЕС в Островці

Системний оператор України надав аварійну підтримку білоруській енергосистемі через зупинення БілАЕС в Островці.

«Аварійна допомога становила 200 МВт у період 18:42 — 18:50 і 300 МВт у період 18:50 — 19:00... Загалом аварійна допомога тривала 18 хвилин, але допомогла стабілізувати роботу білоруської енергосистеми», — повідомив глава Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Ситуація була зумовлена аварійним відключенням блоку АЕС від енергосистеми Республіки Білорусь, що сталося вчора о 18:03.

Telegram Logo

Білоруська АЕС (БілАЕС) — перша атомна електростанція в Білорусі типу АЕС-2006. Розташована біля північно-західного кордону країни в агромістечку Ворняни за 18 кілометрів від міста Островець Гродненської області та за 40 км від столиці Литви Вільнюса. Станція передбачає встановлення двох реакторів ВВЕР-1200.

Перший енергоблок БілАЕС запустили в експлуатацію 7 листопада 2020 року. Пресслужба Білоруської АЕС 12 січня 2021 року офіційно заявила про виведення першого енергоблоку на номінальний рівень потужності. Другий блок планується до запуску поточного року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини