У «Енергопроекті» уточнили терміни добудови реакторів на Хмельницькій АЕС

«Енергоатом» зможе добудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС у 2026 році, хоча раніше т.в.о. компанії Петро Котін називав термін до 2025 року.

Графік робіт по добудові з чіткими дедлайнами всіх етапів вже затверджений, повідомив глава правління Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» (КІЕП) Юрій Малахов, передає «енергореформи».

«Передбачений термін завершення будівництва за нинішнім графіком — 2026 рік, тому слід орієнтуватися саме на нього. Ми впевнені, що готові вкластися», — сказав Малахов.

Telegram Logo

Старт робіт прямо залежить швидкості розгляду парламентом законопроекту про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 ХАЕС.

«Тим часом ми створили робочу групу. Зараз чеська сторона привезла свої пропозиції, і тепер кожного тижня ми в режимі відеоконференції будемо працювати над поточними питаннями», — пояснила директор з інвестицій та перспективного розвитку «Енергоатому» Тетяна Амосова.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Робоча група буде обговорювати питання меморандуму про співпрацю з компанією Skoda JS, а також укладення міжурядової угоди, яка дозволить «Енергоатому» отримати кредит на будівництво ХАЕС-3 і ХАЕС-4 від Чеського експортного банку.

Як повідомлялося, в кінці вересня президент Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері і подальшого розвитку ядерної енергетики, що вступає в силу з дня його опублікування. Згідно з документом, Кабінет міністрів у двомісячний термін повинен внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини