Керівництво Китаю шукає шляхи виходу з тарифної кризи

Керівництво Китаю шукає шляхи виходу з тарифної кризи

Вище керівництво Китаю збирається зустрітися в четвер, щоб обговорити додаткові економічні стимули після того, як президент США Дональд Трамп підвищив тарифи. Про це повідомляє Bloomberg.

Спеціальна зустріч буде присвячена заходам підтримки житлового будівництва, споживчих витрат і технологічних інновацій. Інші урядові органи, в тому числі фінансові регулятори, також збираються, щоб обговорити кроки для стимулювання економіки і стабілізації ринків.

Заплановані зустрічі підкреслюють зростаючу стурбованість Пекіна збитками від розширення торгового конфлікту між двома найбільшими економіками світу. У середу Китай заявив, що з 10 квітня запровадить 84-відсоткові мита на весь імпорт зі США у відповідь на 104-відсоткові мита на китайські товари. Пізніше в середу Трамп ще більше підвищив мита на Китай до 125%, одночасно призупинивши додаткові збори з десятків інших торгових партнерів.

Світові ринки різко коливалися, оскільки глобальні тарифи Трампа і його раптовий розворот на 180 градусів збентежили інвесторів. Фондові індекси Китаю і Гонконгу приєдналися до глобального ралі допомоги в четвер, оскільки ставки на стимулювання зростають.

Юань впав до найнижчого рівня з 2007 року, перш ніж відновити падіння після повідомлення Bloomberg про заплановану політичну зустріч. Австралійський та новозеландський долари також зросли.

Економісти починають враховувати вплив тарифів на економіку Китаю.

Goldman Sachs Group Inc. знизив свій прогноз зростання валового внутрішнього продукту Китаю до 4% у 2025 році та 3,5% у 2026 році з 4,5% та 4% відповідно. Citigroup Inc. знизив свій прогноз на цей рік до 4,2% з 4,7% на початку цього тижня, посилаючись на те, що після нещодавньої ескалації між США і Китаєм мало шансів на укладення угоди.

Bloomberg Economics вважає, що американські тарифи завдадуть нищівного удару по китайському експорту і ризикують нанести шкоду до 3% його ВВП.

«Ми очікуємо, що Пекін посилить політичну підтримку фінансових ринків, прискорить стимулювання і дозволить юаню девальвувати впорядковано, щоб підтримати експортерів», — написали економісти Bloomberg Economics на чолі з Чан Шу.

На вихідних китайські політики обговорювали, чи варто прискорювати реалізацію планів зі стимулювання споживання, а також просувати заходи, які були заплановані ще до запровадження тарифів Трампа.

Китай заявив, що у нього є багато можливостей для проведення політики, включаючи зниження вартості запозичень і резервних вимог для кредиторів, щоб захистити свою економіку, повідомила на першій шпальті флагманська газета Комуністичної партії «Народна газета» в коментарі на початку цього тижня.

Народний банк Китаю може дозволити «дозоване знецінення» юаня по відношенню до долара США приблизно на 5-10% до кінця 2025 року, що забезпечить більшу гнучкість монетарної політики і допоможе експортерам пом'якшити тиск від втрати зовнішнього попиту, заявила в інтерв'ю Bloomberg Television Беккі Лю, керівниця відділу макростратегії Standard Chartered в Китаї.

Волатильна торгівля

Пекін також вжив заходів для обмеження інвестицій місцевих компаній у США, що може надати Пекіну додаткові важелі впливу в будь-яких потенційних торговельних переговорах з адміністрацією Трампа.

Читати на The Page