Китай з четверга, 10 квітня, запровадить 84% мита на американські товари у відповідь на 104% від президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.
Торговельна війна між США та Китаєм: що відомо
Раніше в середу, 9 квітня, набули чинності «взаємні» тарифи Трампа на десятки країн, включно з величезними 104% митами на китайські товари. Агентство зазначає, що сьогодні Європейський Союз також готує власні заходи у відповідь.
За словами Reuters, глобальні ринки зазнали різких ударів у середу, коли набрали чинності приголомшливі 104% мита Трампа щодо Китаю. Також різкий розпродаж американських облігацій викликав побоювання, що іноземні фонди тікають з американських активів.

Трамп оголошує Тарифи. Фото: скриншот з трансляції
Оголошуючи про нові мита, китайське Міністерство фінансів заявило, що ескалація тарифів США щодо Китаю є помилкою, яка порушує законні права й інтереси Пекіна та «серйозно підриває засновану на правилах багатосторонню торгову систему».
Окрім цього, КНР наклала обмеження на 18 американських компаній, переважно в галузях, пов’язаних з обороною.
Своєю чергою очільник Мінфіну Сполучених Штатів Скотт Бессент сказав, що крок Китаю щодо введення 84% тарифів у відповідь є програшною пропозицією для Пекіна.
«Я вважаю, що прикро, що китайці насправді не хочуть приїжджати і вести переговори, оскільки вони є найгіршими порушниками в міжнародній торговій системі», — заявив він.
Reuters зазначає, що цей тиждень уже приніс на ринки нестабільність, знищивши вартість акцій на трильйони доларів і вдаривши по сировинних товарах і ринках, що розвиваються.
За словами інформагентства, облігації казначейства США теж потрапили під вплив ринкових потрясінь і значних збитків. Це свідчить про те, що інвестори скидають навіть свої найбезпечніші активи.
Взаємні тарифи Трампа: що про них відомо
2 квітня 2025 року президент США Дональд Трамп на пресконференції оголосив обіцяний список взаємних тарифів. Загалом у списку 184 країни та окремі території, серед яких і Україна, й окремо ЄС.
Після цих дій ф'ючерси на Nasdaq впали на 4%, причому найбільше постраждав технологічний сектор, оскільки Китай є важливим виробничим центром. Акції Apple впали майже на 7% у неробочий час. Ф'ючерси на S&P 500 впали на 3,3%, а ф'ючерси на Nikkei — більш ніж на 4%. Австралійські акції впали на 2%.
Також агентство Reuters писало, що взаємні мита, які Трамп оголосив проти 184 країн і окремих територій, можуть скласти певні труднощі для Республіканської партії. Крім того, вони, ймовірно, завдадуть болю виборцям, якщо обіцянки очільника Білого дому реформувати економіку не спрацюють.
Видання Politico також підкреслило, що мита Трампа можуть підірвати глобальні ланцюги поставок, які Пентагон створював десятиліттями. Це може підняти ціни на американську зброю та ускладнити міжнародне протистояння Китаю.
7 квітня основні фондові індекси в Азії впали, оскільки чиновники Білого дому не показали жодних ознак відступу від своїх масштабних тарифних планів, а інвестори побоювалися, що зростаючий ризик рецесії може призвести до зниження процентних ставок у США вже у травні.
Того ж дня генеральний директор Pershing Square Білл Екман, який підтримав балотування Дональда Трампа на посаду президента США, нині заявив, що той втрачає довіру бізнес-лідерів і повинен призупинити свою торговельну війну.
8 квітня США запровадили проти Китаю мита в розмірі 104%, які почнуть діяти з наступного дня.
Статки самого Трампа зменшилися на $500 млн унаслідок введених ним мит. За тиждень його капітал скоротився з $4,7 мільярда до $4,2 мільярда через обвал ринків.