Трамп пообіцяв ввести ще 50% мита на імпорт з Китаю

Трамп пообіцяв ввести ще 50% мита на імпорт з Китаю

Китай пообіцяв не піддаватися на шантаж з боку Сполучених Штатів, оскільки глобальна торгова війна, розпалена масштабними тарифами президента США Дональда Трампа, не показала жодних ознак ослаблення у вівторок, навіть незважаючи на те, що фондові ринки стабілізувалися. Про це повідомляє Reuters.

Здорожчання товарів

Докір пролунав після того, як Трамп заявив, що в середу введе додаткові 50% мита на американський імпорт з економіки №2 у світі у відповідь на рішення Пекіна ввести 34% взаємні мита, які Трамп спочатку оголосив минулого тижня.

«Загроза американської сторони підвищити тарифи проти Китаю є помилкою, яка вкотре викриває шантажистську природу американської сторони. Якщо США наполягатимуть на своєму, Китай буде боротися до кінця», — заявили в міністерстві торгівлі Китаю.

Європейський Союз запропонував власні контрмита у відповідь на тарифну атаку Трампа, яка охопила десятки країн, призвела до падіння фінансових ринків і посилила очікування, що світова економіка може опинитися на шляху до рецесії.

Фондові ринки, схоже, знайшли міцнішу основу після кількох днів, коли інвестори відчували себе не в своїй тарілці, що спонукало деяких бізнес-лідерів, у тому числі наближених до Трампа, закликати президента змінити курс.

По кому вдарять тарифи Трампа

Японський індекс Nikkei виріс на 6% у вівторок, відновившись з півторарічного мінімуму, досягнутого на попередній сесії, після того, як Трамп і прем'єр-міністр Японії Сігеру Ісіба в телефонній розмові пізно ввечері в понеділок домовилися про початок торговельних переговорів.

Китайські «блакитні фішки» піднялися на 0,7%, відігравши частину більш ніж 7% падіння в понеділок. Гонконгський індекс Hang Seng підскочив на 2% після того, як пережив найгірший день з 1997 року через те, що лідер торгового центру назвав «безжальними» тарифами.

Ф'ючерси на американські фондові індекси також зросли після падіння до найнижчого рівня більш ніж за рік.

Однак індонезійські ринки були обвалені: акції впали на 9%, а рупія впала до рекордно низького рівня, коли у вівторок після тривалих вихідних торги відновилися.

Трамп заявив, що тарифи — мінімум 10% на весь американський імпорт, з цільовими показниками до 50% — допоможуть Сполученим Штатам відновити промислову базу, яка, за його словами, занепала за десятиліття лібералізації торгівлі.

«Це єдиний шанс для нашої країни перезавантажити стіл переговорів. Тому що жоден інший президент не захоче робити те, що роблю я, або навіть пройти через це», — сказав він журналістам у Білому домі.

Європа розглядає контрзаходи

Тим часом Європейська комісія запропонувала контртарифи у розмірі 25% на низку американських товарів, включаючи сою, горіхи та ковбаси, хоча інші потенційні товари, такі як бурбон, були залишені поза списком, згідно з документом, що потрапив у розпорядження Reuters.

Чиновники заявили, що готові вести переговори з адміністрацією Трампа щодо угоди «нуль за нуль».

«Рано чи пізно ми сядемо за стіл переговорів зі США і знайдемо взаємоприйнятний компроміс», — заявив комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович.

Блок, що складається з 27 членів, бореться з тарифами на автомобілі та метали, які вже діють, а в середу йому загрожує введення 20% тарифів на інші товари. Трамп також погрожував запровадити тарифи на алкогольні напої з ЄС.

Інвестори та політичні лідери намагаються визначити, чи є тарифи Трампа постійними, чи це тактика тиску для отримання поступок від інших країн.

Міністр фінансів США Скотт Бессент зустрівся з Трампом у Флориді в неділю, щоб закликати його наголосити на укладанні торговельних угод з партнерами, щоб запевнити ринки, що стратегія США має кінцеву мету.

Представники адміністрації кажуть, що десятки інших країн звернулися до нього з надією уникнути тарифів, які мають набути чинності в середу. За їх словами, президент виконує свою обіцянку скасувати десятиліття лібералізації торгівлі, яка, на його думку, підірвала американську економіку.

«Він подвоює зусилля в тому, що, як він знає, працює, і він збирається продовжувати це робити. Але він також прислухається до наших торгових партнерів, і якщо вони прийдуть до нас з дійсно вигідними пропозиціями, які принесуть користь американському виробництву і американським фермерам, я впевнений, що він прислухається», — сказав економіст Білого дому Кевін Хассетт.

Бізнес-лідери обурюються

Лідери Волл-стріт виступили з попередженнями щодо американських тарифів: генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Дімон заявив, що вони можуть мати довготривалі негативні наслідки, а керуючий фондом Білл Акман сказав, що вони можуть призвести до «економічної ядерної зими».

Акман — один з небагатьох прихильників Трампа, які поставили під сумнів цю стратегію. Мільярдер Ілон Маск, який очолює зусилля Трампа зі скорочення державних витрат, на вихідних закликав до нульових тарифів між США і Європою.

Інвестори роблять ставку на те, що зростаючий ризик рецесії може спонукати Федеральну резервну систему США знизити ставки вже наступного місяця. Трамп повторив свій заклик до центрального банку знизити ставки в понеділок, але глава ФРС Джером Пауелл поки що не поспішає з цим.

Читати на The Page