Карантинні перевірки: Держпраці посилить контроль над бізнесом. Чи законно це

Держслужба праці почне перевіряти бізнес на оформлення робітників.Фото: pixabay / Aymanejed

Держслужба праці почне перевіряти бізнес на оформлення робітників.Фото: pixabay / Aymanejed

Державна служба України з питань праці з 1 вересня 2020 року посилить контроль за оформленням трудових відносин з роботодавцями.

Як повідомили в пресслужбі Пенсійного фонду, у випадку порушення законодавства в питанні оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець може понести кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність, а саме:

  • штраф від 34 до 85 тис. грн, позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, виправні роботи на строк до двох років, арешт до 6 місяців (кримінальна відповідальність);
  • штраф від 8,5 до 34 тис. грн (адміністративна);
  • штраф від 47: 230 грн. до 141 690 грн (фінансова).

Як пише видання finance.ua, інспектор може прийти до роботодавця в будь-який час і без попередження. Перевіряти бізнес можна максимум 10 днів на місці або віддалено.

Telegram Logo

Варто також відзначити, що інспектор матиме вільний доступ до всіх виробничих, службових і адміністративних приміщень, а також може перевіряти всі документи щодо співробітників.

При цьому є можливість оскарження розпорядження або вимоги інспектора. Зробити це можна протягом десяти днів. Звертатися потрібно до керівника територіального органу Держпраці або його заступнику, у голови Держпраці або його заступника. Акт перевірки і постанова про накладення штрафу можна оскаржити в суді.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Чи законні перевірки бізнесу під час карантину?

Варто нагадати, що в березні Верховна Рада прийняла закон, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким передбачається скасування перевірок бізнесу до кінця карантину. Однак два дні тому карантин в країні продовжили до 31 жовтня 2020 року, а відповідно постає питання про законність перевірок Держслужби праці.

За словами адвоката компанії «Ілляшев і партнери» Валерії Гудій, мораторій діє тільки на планові перевірки.

Quote«Порушують вони закон чи ні, залежить від того, як вони будуть проводити ці перевірки, в якій формі. У нас заборона є тільки на планові перевірки. А якщо мова йде про позапланові перевірки, тоді закон це не порушує», — зазначає вона.

Партнер компанії Al Partners Тетяна Кузьменко згадала про постанову Кабінету міністрів щодо заборони на перевірки. Так за її словами, в травні 2020 року уряд уточнив критерії ризиковості підприємств і тих, за якими можуть бути позапланові перевірки.

Quote«За різними критеріями вони обчислюють наскільки є ризик того, що підприємство порушує будь-які норми, і вони можуть проводити внепанові перевірки і могли насправді і до 1 вересня. Мінекономіки раніше роз'яснювало, що мораторій діє на невеликий перелік перевірок», — заявила вона.

Контекст. 17 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла закон про внесення змін до законодавства, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу (рег. №3219 ), а також закон з поправками до Податкового кодексу про підтримку платників податків на час карантину (рег. №3220 ). Перший в тому числі забороняв перевірки бізнесу на час карантину.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини