Бізнесмен влаштував скандал через перевірку в магазині. Надійшла відповідь влади: «Перевірки заборонено, але не зовсім»

Один з магазинів, якими керує Олексій Давиденко. Фото: Facebook підприємця

Один з магазинів, якими керує Олексій Давиденко. Фото: Facebook підприємця

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проводить планові перевірки під час заборони на них до 30 червня 2020 року.

Про цей інцидент повідомив директор мережі магазинів «Рідні Медтехніка» Олексій Давиденко на своїй сторінці у Facebook, додавши, що Держпродспоживслужба прибула не з екстреною перевіркою і не за скаргою.

За словами Давиденка, його юристи звернулися зі скаргою до Служба, а та – за роз'ясненнями до Кабінету міністрів.

Quote«Після введення мораторію на перевірки під час карантину орли зі служби споживачів написали в Мінекономіки запит з проханням дати роз'яснення, чи можна їм ходити на перевірки. І відомство в обхід рішення Кабміну дозволило їм перевіряти бізнес», — зазначив Давиденко.

У Держпродспоживслужбі The Page повідомили, що парламент дійсно ввів заборону на здійснення планових перевірок органами державного нагляду. Однак є окрема категорія контролюючих органів ринкового нагляду, до яких віднесено і Держпродспоживслужбу, яка контролює діяльність бізнесу, забезпечує відповідність продукції встановленим вимогам і перевіряє відсутність загроз суспільним інтересам.

Quote«Рада не вводила заборону на здійснення планових перевірок органами ринкового нагляду. Всіх інших заборон відомство та його територіальні органи суворо дотримуються та не здійснюють планові перевірки у 15 сферах господарської діяльності, які входять до повноважень Держпродспоживслужби», — відзначили у пресслужбі.

Щодо ринкового нагляду, то Держпродспоживслужба контролює дотримання вимог 47 технічних регламентів, два з яких визначено як пріоритетні для підписання з ЄС Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції, а також закону про безпеку нехарчової продукції.

«Щоб запобігти порушенням законодавства країни, відомство стежить за дотриманням закону в сфері держринкового нагляду та проводить роботу, яка спрямована на запобігання реалізації продукції з відхиленнями від норм чинного законодавства та нормативних документів», — додали у пресслужбі.

Там також заявили, що стежать за плановими заходами у сфері ринкового нагляду під час карантину. І якщо будуть помічені порушення, то Держпродспоживслужба реагуватиме.

Контекст. Наприкінці березня Верховна Рада проголосувала за законопроект №3275, який передбачає до 30 червня продовження мораторію на проведення податкових перевірок.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.

США звинуватили Росію у постачанні контрафактної валюти для повстанців у Лівії

Держдепартамент США привітав вилучення урядом Мальти лівійської валюти на суму $1,1 млрд, надрукованій російським підприємством «Гознак» на замовлення «нелегітимною паралельної організації». Мальта оголосила про конфіскацію 26 травня.