У Канаді з 23 жовтня починає діяти нова програма оформлення громадянам України та членам їхніх сімей постійного проживання у північноамериканській країні.
Про це повідомляється на сайті канадського уряду.
Тимчасова програма має допомогти сім'ям, які постраждали від російського вторгнення в Україну, возз'єднатися в Канаді.
Передбачено дві категорії членів сім'ї, які мають право подати заяву на отримання постійного місця проживання. Перша — це члени сім'ї громадянина чи постійного жителя Канади.
Для цього потрібно мати громадянство України та родича в Канаді (під ними мається на увазі чоловік/дружина або цивільний партнер, дитина незалежно від віку, онук, батько/мати, дідусь/бабуся, або брат/сестра (у тому числі зведені)).
При цьому йдеться лише про тих заявників, які вже мають у Канаді статус тимчасового мешканця або подали заявку на відновлення статусу, якщо термін його дії закінчився менше 90 днів тому. У момент подання заявки та надання статусу постійного мешканця потрібно перебувати у Канаді.
Крім паспорта, потрібно надати форму декларації (IMM 0191) від члена сім'ї в Канаді, яка пояснює стосунки з ним. У свою чергу, громадянин або постійний житель Канади, який є членом сім'ї заявника, повинен жити в самій Канаді, бути не молодше 18 років і не повинен мати статусу постійного жителя, отриманого за цією ж програмою.
Друга категорія — це подружжя чи цивільні партнери громадян України, які мають сім'ю в Канаді. Йдеться про тих українців, хто або не може залишити саму Україну, або зник безвісти, помер або вважається померлим і при цьому є членом сім'ї громадянина або постійного жителя Канади (дитина незалежно від віку, онук, батько/мати, дідусь/бабуся, або брат /сестра (зокрема зведені)).
Такий родич українця має жити в Канаді, бути не молодшим за 18 років і, знову ж таки, не мати статусу постійного мешканця, наданого за цією програмою. Заявнику ж потрібно мати статус тимчасового жителя Канади (або подати заявку на його відновлення, якщо термін його дії закінчився менше 90 днів тому), перебувати в Канаді під час подання заявки та надання нового статусу.
При цьому заявник зобов’язаний не вступати в повторний шлюб і не перебувати у стосунках з іншою особою з моменту виїзду з України. Також потрібно подати форму IMM 0191 від чоловіка-українця або члена його/її родини в Канаді, яка пояснює стосунки з ним.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!