Facebook Pixel

Кабмін збільшив зарплати в держкомпаніях із 47 тисяч грн до понад мільйона

Кабінет міністрів ухвалив рішення зняти обмеження, які стосуються заплат і щомісячної винагороди керівникам і членам наглядових рад держпідприємств, у розмірі десяти мінімальних зарплат, а саме 47 тис. грн. Водночас уряд повернув обмеження, згідно з яким щомісячний розмір зарплати керівника держпідприємства не має перевищувати 1,25 млн грн.

Як повідомили в пресслужбі уряду, таке рішення змогли ухвалити завдяки тому, що Верховна Рада надала право Кабміну скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг і гарантій, які встановлено законами, що були ухвалені, щоб уникнути поширення COVID-19 у країні.

Щодо того, що уряд водночас повернув обмеження виплат керівникам і членам наглядових рад держпідприємств, то йдеться про те, що розмір винагороди визначається в кратності до середньомісячної оплати залежно від групи підприємства та виду його економічної діяльності.

Контекст. 29 квітня Кабінет міністрів рекомендував обмежити розмір заробітної плати керівникам виконавчих органів і членам наглядових рад державних компаній до 47 тис. грн. До кінця місяця, у якому закінчується карантин, також мали бути обмежені зарплати державних службовців і суддів.

Однак наприкінці серпня Конституційний суд визнав ці обмеження незаконними та скасував їх у частині, яка стосується зарплат держслужбовців і суддів. Водночас норма, що обмежує зарплати членів наглядових рад і керівників держпідприємств, і далі діє попри те, що на її скасуванні наполягав Міжнародний валютний фонд.

Ба більше, у середині вересня Кабінет міністрів дозволив державним Приватбанку, Ощадбанку та Укрексімбанку платити своїм топменеджерам більш як 47 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉