Facebook Pixel

Укргазбанк не обмежив зарплати чиновників на час карантину — джерело

Державний Укргазбанк обійшов рекомендацію щодо обмеження зарплат топменеджерів у розмірі десяти мінімальних зарплат, а саме 47 тис. грн, запропоновану Кабінетом міністрів у квітні. Про це The Page повідомило джерело, яке знайоме із ситуацією. За його словами, Укргазбанку вдалося це зробити, адже власником установи є не тільки держава.

Так, станом на 1 січня 2020 року державі в особі Міністерства фінансів належать 94,9% акцій держбанку, інші розділені між 21 фізичною особою.

The Page звернулося за коментарем до пресслужби Укргазбанку ще 15 вересня, проте станом на 2 жовтня ми й досі не змогли дістати відповідь від фінустанови.

Варто зазначити, що 29 квітня Кабінет міністрів рекомендував обмежити розмір заробітної плати керівникам виконавчих органів і членам наглядових рад державних компаній до 47 тис. грн. До кінця місяця, у якому закінчується карантин, також мали б бути обмежені зарплати державних службовців і суддів.

Однак наприкінці серпня Конституційний суд визнав ці обмеження незаконними та скасував їх у частині, яка стосується зарплат держслужбовців і суддів. Водночас норма, що обмежує зарплати членів наглядових рад і керівників держпідприємств, і далі діє попри те, що на її скасуванні наполягав Міжнародний валютний фонд.

Ба більше, у середині вересня Кабінет міністрів дозволив державним Приватбанку, Ощадбанку та Укрексімбанку платити своїм топменеджерам більш як 47 тис. грн.

Подякувати 🎉