Facebook Pixel

Кабмін затвердив порядок отримання компенсації за зруйноване рф майно: алгоритм отримання

Кабінет міністрів затвердив порядок отримання компенсації за зруйноване рф майно. Всього на програму урядом виділено 35,5 млрд грн.

Про це пише прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та нардеп Ярослав Железняк.

Як отримати компенсацію за зруйноване війною майно

Зробити це можна як онлайн через портал «Дія», так і у паперовому варіанті

Для тих, хто любить паперовий варіант

Для цього вам через через ЦНАП, орган соціального захисту та нотаріусу потрібно подати такий перелік документів:

  • Заява про проведення обстеження зруйнованого житла;
  • Копія паспорта
  • Копія ІНН
  • Нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла

Комісія зобов'язана розглянути заявку протягом 30 днів. Але розгляд може затягнутися, якщо житло знаходиться в зоні тимчасової окупації. Заявнику можуть відмовити, якщо воно було подано з порушенням термінів або з недостовірними даними.

Подавати документи може фізична особа.

Як подати заяву онлайн

1. Встановити або мати мобільний застосунок «Дія»

2. Відкрити поточний рахунок у банку

3. Обрати у застосунку функцію «Компенсація за знищене майно»

4. Подати заяву

5. Отримати підтвердження отриманої заяви у «Дії»

Рішення щодо отримання тією чи іншою людиною компенсації Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна приймає протягом 30 робочих днів. Ще 30 днів дається заявнику, щоб підтвердити, що він готовий прийняти компенсацію. Якщо він це не зробив – заява автоматично ануляється.

Гроші можна витратити не тільки на придбання квартири, а й на будівництво будинку. У такому випадку виплата грошових коштів відбуватиметься безпосередньо на рахунок в «Ощадбанку».

Розмір компенсації буде розраховуватися комісією за спеціальною формулою, яка враховуватиме регіон розташування знищеного об’єкта, рік забудови, площу тощо. Уряд визначив середню вартість квадратного метра у 36 тис. грн. Також розмір компенсації встановлюється на рівні не нижче вартості спорудження житла відповідної площі згідно з його місцезнаходженням.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉