Facebook Pixel

Кабмін відновить регулювання цін на соціальні продукти

Уряд тимчасово відновить державне регулювання цін на ряд соціальних продуктів, лікарських засобів і медичних виробів, щоб унеможливити необґрунтоване зростання цін на період надзвичайної ситуації.

«Завтра моніторинг буде поширено на 10 продуктів, вісім фармпрепаратів і на два медичні товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов'язаний повідомляти про це Держпродпотребслужбу», — повідомив у себе у facebook Олексій Дорошенко, голова Національної ради економічного розвитку.

Це регулювання не поширюється на виробників та постачальників. Але держава вивчатиме причини зростання цін у роздрібних магазинах і в аптеках, а також матиме можливість впливати на виробників чи імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування.

Під державне регулювання потрапляють продукти, як-от гречка, цукор, борошно пшеничне вищого гатунку, макарони українського виробництва, молоко 2,5% у плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% і мінеральна вода без газу.

Державне регулювання також поширюється на медичні маски і рукавички як на засоби індивідуального захисту під час пандемії COVID-19.

«Це дієвий механізм впливу на цінову ситуацію в країні та початок м'якого регулювання за європейським зразком. Наприклад, у Франції під регулювання потрапляє кілька тисяч найменувань продуктів. Якщо будуть підстави, то перелік продукції, що підлягає регулюванню, може зростати», — зазначив Дорошенко.

Контекст. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства здійснити моніторинг цін на соціально значущі продукти та за необхідності оновити перелік їх, щоб унеможливити спекулятивне зростання цін на ці продукти.

Раніше в Україні розширили державне регулювання цін на основні ліки з Національного переліку.

Три роки тому держава вирішила позбутися можливості впливати на торговців продуктами навіть у ситуації необґрунтованого зростання цін. У 2017 році під моніторинг потрапили 32 продукти.

Подякувати 🎉