Facebook Pixel

Президент зобов'язав Кабмін розробити план підвищення тарифів на електроенергію для населення

Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради нацбезпеки, яким, в тому числі, доручив Кабміну створити план поступового переходу до економічно обгрунтовану ціну на електроенергію з урахуванням соціального захисту споживачів.

Про це йдеться в указі президента від 28 серпня про рішення РНБО «Про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері».

Кабміну дали час до 31 грудня для того, щоб визначити порядок поступового переходу до економічно обгрунтовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів.

Telegram Logo

До 30 вересня влада також повинна розробити і затвердити план встановлення справедливої вартості електричної енергії для побутових споживачів.

Уряд також має забезпечити перехід від товарного до фінансового механізму ПСО на учасників ринку із забезпеченням доступності електроенергії для побутових споживачів з 1 жовтня 2021 року.

У документі говориться, «з урахуванням покладання таких спеціальних обов'язків на оператора системи передачі (Укренерго) і операторів систем розподілу (обленерго)».

Також уряд проаналізує співвідношення вартості електроенергії у вартості її розподілу і передачі в складі тарифу, але не тільки на предмет обґрунтованості такого співвідношення.

Протягом двох тижнів уряд разом з СБУ та РНБО має проаналізувати структуру власності всіх операторів розподілу електроенергії та постачальників універсальних послуг і встановити реальних кінцевих бенефіціарів власників.

Коментарі

Всі новини