Facebook Pixel

Нацбанк прогнозує стрімке збільшення тарифів на електроенергію щорічно до 2023 року

У Нацбанку прогнозують підвищення цін на електроенергію для населення в третьому кварталі 2021 року. Ба більше, у 2022 — 2023 роках темпи зростання цін на електроенергію будуть одними з найвищих з-поміж компонентів інфляції, зазначив регулятор в інфляційному звіті за липень 2021 року.

Однак у НБУ не повідомили, на скільки конкретно можуть зрости тарифи на електроенергію для населення. Водночас у Нацбанку очікують появу диференційованих тарифів залежно від обсягів споживання.

Таке підвищення додасть 0,3 відсоткового пункту до індексу споживчих цін, прогнозують у НБУ.

Telegram Logo

Водночас за підсумками 2021 року середньозважена ціна на газ буде наближеною до поточної завдяки річному тарифу для населення.

Однак тарифи на опалення та гарячу воду зростуть, оскільки вони не корегувалися у 2020 році. Крім того, інші комунальні послуги також подорожчають під впливом зростання зарплат робітників та інших виробничих витрат.

Контекст. Кабмін продовжив режим спецзобов'язань для постачальників електроенергії до 1 вересня 2021 року. Вартість електроенергії для споживачів залишиться на рівні 1,68 грн за кВт/год.

Коментарі

Всі новини