Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Для порятунку опалювального сезону Кабмін розділив борги за газ на «світло» і «тепло»

Київська ТЕЦ-5. Фото: «Вікіпедія»

Київська ТЕЦ-5. Фото: «Вікіпедія»

Уряд на засіданні 21 жовтня вніс зміни до Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу. Постанову ухвалено з доопрацюванням у дводенний строк.

Суть змін полягає в тому, що розділяються борги ТЕЦ перед «Нафтогазом» за спожитий газ для виробництва тепла і для виробництва електроенергії.

Міністр фінансів Сергій Марченко не погодився із цим. За його словами, це призведе до зниження рівня розрахунків за природний газ для виробництва електроенергії і стане причиною звернень «Нафтогазу України» за компенсацією витрат коштом державного бюджету. Однак більшість членів уряду підтримали пропозицію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У пояснювальній записці до проєкту постанови йдеться про те, що чинні норми ставлять під загрозу опалювальний сезон в окремих містах. За інформацією «Нафтогазу України», з 30 ТЕЦ і п'яти генерувальних компаній, яким він поставив природний газ, 25 мають значну заборгованість.

Водночас, наприклад, у місті Біла Церква (Київська область) загальна заборгованість становить 513 млн грн, але за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії — лише 2,3 млн грн.

«Виходом може стати поділ відповідальності щодо оплати за газ, який використаний для виробництва електрики і виробництва тепла. Це дасть можливість Білоцерківській ТЕЦ мати ліміти газу, які гарантують стабільний опалювальний сезон для населення», — йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з постановою, «Нафтогаз» має право постачати газ у тому разі, якщо напередодні місяця постачання рівень розрахунків виробника теплової енергії становить не менш як 90%. Для виробників, управління майном яких здійснює Фонд державного майна, рівень розрахунків має бути не менш як 60%.

Додатково. У Києві 16 жовтня розпочався опалювальний сезон. Станом на 20 жовтня тепло подали до 51,5% житлових будинків.

Компанії-нерезиденти наростили зберігання газу в українських підземних сховищах більш ніж учетверо — до понад 10 млрд кубометрів.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини