Інвестори погодилися заплатити Великобританії 0,003% річних за зберігання своїх грошей

Трирічні держоблігації розміщені з прибутковістю мінус 0,003%. Фото: Finbutes

Трирічні держоблігації розміщені з прибутковістю мінус 0,003%. Фото: Finbutes

Агентство з управління державним боргом Великобританії 20 травня продало трирічні держоблігації з доходністю мінус 0,003%. Це означає, що інвестори погодилися трохи заплатити державі за те, що вона зберігатиме їхні гроші протягом трьох років.

Це перший випадок, коли Великобританія випускає облігації з негативною доходністю. Таких паперів було продано на 3,8 млрд фунтів стерлінгів ($4,66 млрд).

Контекст. За умов економічної кризи через пандемію COVID-19 Великобританія стала ще однією країною, яка звернулася до такого інструменту. Раніше облігації з негативною доходністю почали продавати Японія, Німеччина та низка інших країн. Інвестори готові купувати такі облігації, попри те, що в майбутньому вони отримають трохи менше, ніж платять за них зараз, адже за умов кризи прагнуть вкласти кошти в безпечні активи.

Для порівняння: 12 травня Мінфін України розмістив облігації внутрішньої державної позики на 19,4 млрд грн. Ставка доходності паперів з обігом три місяці – 11,26%, а шестимісячні папери розміщено під 11,28%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Переділ в Кабміні: Мінекоенерго розділять, а Мінагро повернуть

Міністерство енергетики та захисту довкілля буде розділено на два профільних міністерства. Крім того, існує вірогідність, що з Мінекономрозвитку буде виділено окремо установу, яка б займалася питаннями аграрної галузі.

У Києві та Харкові відкрили метро: що потрібно знати

На фоні послаблення карантинних заходів, які пов'язані з коронавірусною хваоробою COVID-19, Київський та Харківський метрополітени відновили роботу 25 травня. Рішення щодо відкриття метро у Дніпрі буде прийнято на засіданні Дніпропетровської облради 25 травня.

Чорногорія першою в ЄС перемогла COVID-19

Першою країною у Європі, яка подолала коронавірус COVID-19 стала Чорногорія. У країні вже 20 днів поспіль не фіксували випадків зараження.