Інвестори погодилися заплатити Великобританії 0,003% річних за зберігання своїх грошей

Трирічні держоблігації розміщені з прибутковістю мінус 0,003%. Фото: Finbutes

Трирічні держоблігації розміщені з прибутковістю мінус 0,003%. Фото: Finbutes

Агентство з управління державним боргом Великобританії 20 травня продало трирічні держоблігації з доходністю мінус 0,003%. Це означає, що інвестори погодилися трохи заплатити державі за те, що вона зберігатиме їхні гроші протягом трьох років.

Це перший випадок, коли Великобританія випускає облігації з негативною доходністю. Таких паперів було продано на 3,8 млрд фунтів стерлінгів ($4,66 млрд).

Контекст. За умов економічної кризи через пандемію COVID-19 Великобританія стала ще однією країною, яка звернулася до такого інструменту. Раніше облігації з негативною доходністю почали продавати Японія, Німеччина та низка інших країн. Інвестори готові купувати такі облігації, попри те, що в майбутньому вони отримають трохи менше, ніж платять за них зараз, адже за умов кризи прагнуть вкласти кошти в безпечні активи.

Telegram Logo

Для порівняння: 12 травня Мінфін України розмістив облігації внутрішньої державної позики на 19,4 млрд грн. Ставка доходності паперів з обігом три місяці – 11,26%, а шестимісячні папери розміщено під 11,28%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини