Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Закупівля кисню в Польщі, смертність серед вакцинованих та бустери для всіх — головне з інтерв’ю Ляшка

Інтерв’ю міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка «Українській правді» 26 жовтня. Фото: УНІАН

Інтерв’ю міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка «Українській правді» 26 жовтня. Фото: УНІАН

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко дав інтерв'ю виданню «Українська правда», в якому розповів, чому медиків не зобов'язали щеплюватися; де недопрацьовує вітчизняна медична система; як досягти поставленої мети — 70% вакцинованих українців; що в Україні з киснем і бустерами та інше. ThePage публікує головне з бесіди.

Ляшко про обіцянку щепити до кінця року 70% населення

Натепер двома дозами вакцини проти коронавірусу щеплено трохи більш як 7 млн. українців (що становить близько 18,5% населення). Міністр заявляє, що його обіцянку про імунізацію 70% громадян, дану ще на посаді головного санітарного лікаря, система охорони здоров’я цілком може реалізувати. Єдина проблема — достатня кількість охочих.

За офіційними даними, від початку кампанії вакцинації та до жовтня в Україні було 119 смертей щеплених проти коронавірусу осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Це кількість людей, у яких упродовж місяця після уколу зафіксовані серйозні несприятливі події після імунізації, зокрема летальні випадки. Але ця цифра ні про що. Якщо ви подивитеся на кількість людей, які помирають в Україні за певний період часу… Наприклад, від інсульту кожні 6 хвилин помирає людина. І він може статися в людини похилого віку, яка прийшла на щеплення, і в черзі за щепленням, і за 5 хвилин після нього».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

Ляшко про те, чому в переліку професій, що підлягають обов'язковій вакцинації, немає медиків

Передусім міністр зазначив, що впровадження переліку професій, які підлягають обов’язковій імунізації проти COVID-19, більше стимулює людей. Він пояснив, чому в цьому списку немає медичних працівників, але не заперечив, що це буде зроблено дещо згодом.

«Будь-який документ ухвалюється з огляду на ризики. Ризик недопуску медичного працівника на місце роботи превалює над ризиком потенційного інфікування. Якщо в невеликому райцентрі з центральною районною лікарнею, не дай Боже, складеться ситуація, за якої два анестезіологи не захочуть вакцинуватися, то в цьому населеному пункті просто не буде медичної допомоги».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

За його даними, наразі в Україні вакциновано 50% медиків.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Ляшко про ревакцинацію в Україні

За словами міністра, єдиного рішення щодо введення третьої дози або повної повторної вакцинації ще немає. Проте Національна технічна група експертів рекомендує використовувати бустерну дозу для імунокомпрометованих людей (тих, що мають гострий лейкоз, перебувають на імуносупресивній або імуномодулювальній терапії під час вакцинації тощо).

«У нас 100% буде доступна для кожного безоплатна або бустерна доза, або повторне подвійне щеплення, якщо це буде потрібно. Чому я кажу, що 100% буде? Бо в мене вже майже підписані контракти, точніше документи про наміри, на постачання вакцин на наступні 2022 — 2023 роки».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

Ляшко про закупівлю кисню в Польщі

Загалом в Україні кисень виробляють 35 підприємств (із них 23 — медичний, 12 — технічний). Хворі на «дельта»-штам щодня потребують у 2 — 4 рази більшої кількості кисню, ніж хворі під час попередніх хвиль, тому потреба в цьому засобі суттєво зросла. До того ж днями двоє провідних виробників кисню зупинилися на регламентні роботи, тому МОЗ знайшов вихід у закупівлі його з-за кордону.

«З огляду на те, що він (завод, який виробляв кисень і зупинився — The Page) на заході України, зв’язалися з Польщею: це швидше, ніж везти кисень із Донецької, Луганської чи Запорізької областей. Мінінфраструктури досить швидко, за один день, видало всі потрібні дозволи, і дистриб’ютор, який цей кисень постачає, привіз пару машин із Польщі та розвіз по лікарнях».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України


Коментарі

Всі новини