Facebook Pixel

Кличко, Білорусь і олігархи: головне з інтерв'ю заступника голови Офісу Зеленського Кирила Тимошенка

Інтерв'ю заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка 1 червня: головне за хвилину. Фото: сайт ОП

Інтерв'ю заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка 1 червня: головне за хвилину. Фото: сайт ОП

Заступник глави Офісу президента (ОП) Кирило Тимошенко дав інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», у якому розповів про конфлікт між ОП і мером Києва Віталієм Кличком, деолігархізацію новинних служб, вакцинацію, створення державної авіакомпанії та інше. The Page публікує головне.

Конфлікт між Офісом президента і Кличком

Тимошенко прокоментував конфлікт між ОП і Кличком, назвавши його «конфліктом Кличка із самим собою та містянами».

«Інфраструктура не розвивається, крім планів із забудови житла, які були прив'язані до Генплану та перевиконуються. Водночас плани щодо розвитку інфраструктури, розв'язок доріг, метро, мостів тощо не виконуються навіть на 50%».

Кирило Тимошенко

Кирило Тимошенко

Заступник глави Офісу президента України

Тимошенко також додав, що все будувалося за часів Олександра Попова (голова Київської міськдержадміністрації у 2010 — 2014 роках — The Page), а після цього не з'явилося жодної розв'язки чи станції метро, а будуються тільки парки, фонтани, газони, але в столиці є й інші проблеми.

Telegram Logo

Quote«До нього особисто як до персони та легенди України немає жодних питань. Але якщо ти — мер, ти маєш набрати таку команду, за якої будеш дійсно легендою, тебе любитимуть, знатимуть, поважатимуть і писатимуть про тебе в підручниках історії. А якщо ти не можеш набрати хорошу команду, на жаль, виходить, що це проблема самого Кличка», — додав він.

Вакцинація в Україні

Щодо вакцинації проти коронавірусу в Україні, то, за словами заступника глави ОП, є можливість забезпечити до 400 тис. щеплень на тиждень, але влада прискорює темпи постачань, і система для цього готова.

«Усе залежатиме від кількості вакцин, яка до нас приїде. Якщо до нас приїде більше препаратів, ми зможемо це забезпечити. Проблеми вакцинації немає. Крім мобільних пунктів вакцинації, розроблено спеціальні локації на стадіонах. Ми підготувалися. Далі — питання постачання. І це не тільки питання України — дефіцит вакцини є скрізь».

Кирило Тимошенко

Кирило Тимошенко

Заступник глави Офісу президента України

Українська державна авіакомпанія

За словами Тимошенка, українська державна авіакомпанія, створення якої планується найближчим часом, забезпечуватиме внутрішні й міжнародні рейси, зокрема й на далеку відстань.

«Ідея на фінальному етапі. Така авіакомпанія має забезпечити регіональне сполучення для стикування з Києвом, саме тому ми й почали розвивати аеропорти в регіонах. Це також рейси до Європи, трансатлантичні рейси та далекомагістральні — Китай, Азія. Ще одне завдання: COVID показав, що коли наші громадяни десь перебувають і не можуть вилетіти, нам треба їх доправити додому. І ця авіакомпанія це робитиме».

Кирило Тимошенко

Кирило Тимошенко

Заступник глави Офісу президента України

За словами заступника глави ОП, Україна веде переговори із закордонними лідерами авіагалузі й фахівцями всередині країни. На регіональні та ближні країни планується запустити Ан-148. Дальнє сполучення — з допомогою лізингу Boeing або Airbus.

Вплив ситуації з Білоруссю на Україну

Тимошенко також згадав про припинення повітряного транзиту через Білорусь. За його словами, це може потенційно збільшити доходи України, зокрема від наземного транспорту.

«У нашого податкового і транспортного комітетів Ради є ідеї щодо введення зборів із транзитного транспорту, що дало б можливість нам заробити».

Кирило Тимошенко

Кирило Тимошенко

Заступник глави Офісу президента України

Деолігархізація телевізійних новинних служб

Тимошенко вважає ймовірною можливу деолігархізацію новинних служб українських телеканалів. За його словами, великий бізнес може володіти телеканалами, але його вплив на політику має закінчитися.

«Мені здається, що деолігархізація новинних служб телеканалів коли-небудь все-таки відбудеться в Україні».

Кирило Тимошенко

Кирило Тимошенко

Заступник глави Офісу президента України

Коментуючи питання про те, чи буде в президента свій телеканал, він сказав, що є приклади, коли суспільний мовник не є нейтральним, а озвучує позицію інших політичних сил.

«Наш президент не домовляється з олігархами на каналах або з їхніми менеджерами. Нам це не потрібно. Наші кроки показують, що ми ухвалюємо правильні рішення. Люди це бачать і вміють відокремлювати правду від фейків. У цьому і є наше завдання як держави — відокремлювати інформацію від дезінформації», — сказав він.

Трансплантація органів в Україні

За словами заступника глави ОП, у рамках «Великого будівництва» запускатимуть проєкт зі створення в кожному обласному центрі України системи обласних багатопрофільних лікарень, де можна буде проводити операції з трансплантації органів.

«Ми розпочинаємо проєкт. Це система обласних багатопрофільних лікарень у кожному обласному центрі. Відповідно по дві лікарні: обласна дитяча, обласна доросла багатопрофільна».

Кирило Тимошенко

Кирило Тимошенко

Заступник глави Офісу президента України

Він також повідомив, що до Дня Незалежності України за завданням президента Володимира Зеленського планують доставити техніку й повністю укомплектувати дитячу лікарню «Охматдит».

Виробництво електропоїздів в Україні

Тимошенко повідомив, що швейцарська компанія Stadler вибрала місце для розгортання заводу з виробництва електропоїздів в Україні.

«Вони вже вибрали локацію в нашій країні. Проєкт, який починаємо втілювати в життя, потрібен Києву та агломераціям навколо. Комфортабельні поїзди зі стикуванням із метрополітеном розвантажать під'їзди до столиці. Уже цього року Stadler передасть нам один або два потяги для тестування».

Кирило Тимошенко

Кирило Тимошенко

Заступник глави Офісу президента України


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини