Facebook Pixel

Уряд скасує низку регуляторних актів із земельних питань

Уряд України й надалі спрощує державне регулювання господарської діяльності. Частину інструментів регулювання земельних питань рекомендовано скасувати як недоцільні, решту – оптимізувати.

Такий підсумок засідання Міжвідомчої робочої групи з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності, що відбулося 1 травня, повідомляє відділ зв’язків із громадськістю та засобами масової інформації Міністерства економіки України.

За результатами засідання урядова МРГ рекомендувала скасувати 17% інструментів держрегулювання земельних питань, що належать до сфери компетенції Міністерства аграрної політики та продовольства. Решту спрямують на реінжиніринг і оптимізують. З інструментів, якими опікується Фонд держмайна, рекомендовано чверть скасувати й осучаснити всі інші. Також мають оптимізувати майже дві третини (62%) інструментів у сферах компетенції Міністерства юстиції.

Інструменти регулювання земельних питань, які пропонують скасувати:

- висновок експертної комісії Держземагентства щодо можливості експорту картографічної інформації;

- дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок;

- витяг із Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів;

- витяг із Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників;

- висновок про покращення екологічного стану земель і підвищення родючості ґрунтів згідно з даними агрохімічного паспорта земельної ділянки;

- свідоцтво про включення інформації про оцінювача до Державного реєстру оцінювачів і суб’єктів оціночної діяльності.

Quote«Продовжуємо чистити регуляторне поле від інструментів держрегулювання, що гальмують розвиток бізнесу, негативно впливають на інвестиційний клімат чи неактуальних», — зазначив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

На сьогодні МРГ з дерегуляції переглянула вже більш як половину інструментів держрегулювання органів центральної влади.

Контекст. Загалом Кабмін має намір скасувати майже половину дозволів для українського бізнесу. Створена для цього МРГ скасувала необхідність отримання чергової довідки у квітні.

Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створено 13 січня 2023 року. До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби.


Подякувати 🎉