Facebook Pixel

Усі оголошені іноземні інвестиції з 2022 року спрямовані на західні області України: EasyBusiness

З початку повномасштабної війни усі прямі іноземні інвестиції були здійснені у західну частину України. Лише компанія British American Tobacco інвестувала у виробництво на схід від Дніпра.

Про це заявив Дмитро Ливч, голова правління і виконавчий директор EasyBusiness NGO на форумі EUROSUMMIT громадських організацій.

Quote«Попри те, що втратили частку ринку з країнами, з якими ми вже не хочемо торгувати, ми змогли наростити цю частку з країнами ЄС. Але в окремих категоріях товарів. Це, як правило, електротехнічна промисловість, деревообробка, текстиль», — розповів Дмитро Ливч.

Основні інвестиції йдуть в індустрію споживчих товарів та будівельних матеріалів. Зокрема, 20% у поставках кабельних мереж у Європу належать українським компаніям.

Нагадаємо, що українські виробники у січні-лютому 2024 р. збільшили експорт на 5% у порівнянні з минулим роком. Усього він склав $6,8 млрд. Найбільшими експортними партнерами України є Польща – $653 млн, Іспанія – $625 млн, Китай – $503 млн, Туреччина – $451 млн та Румунія – $387 млн.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉