Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Імпічменту не буде. Сенат повністю виправдав Дональда Трампа

Дональд Трамп Фото: Flickr

Дональд Трамп Фото: Flickr

Третя в історії США спроба відсторонення президента країни від влади не мала успіху. Сенат визнав Дональда Трампа невинним за обома пунктами обвинувачення – у зловживанні владою та у перешкоджанні роботі Конгресу.

Для того, щоб імпічмент відбувся, потрібно було дві третини голосів. Проте цього не сталося, і голоси розподілились наступним чином: 52 проти 48 за першим обвинуваченням і 53 проти 47 – за другим. Уперше в історії проти чинного президента проголосував його однопартієць – Мітт Ромні. Результати голосування не були непередбачуваними – демократи ще задовго до початку слухань попереджали, що ініціатива з імпічментом закінчиться провалом.

Як повідомляє ВВС, демократи стурбовані тим, як перемога Дональда Трампа у справі про імпічмент вплине на його подальшу діяльність. Деякі вважають, що поведінка американського президента стане ще більш непередбачуваною, а він отримає необмежену владу. Політологи прогнозують, що Трамп не промине нагоди використати результати голосування у Сенаті під час майбутньої передвиборчої гонки.

«Він оголосить це своєю перемогою, його прихильники ще раз переконаються в тому, що голосують за справжнього героя, який кинув виклик вашингтонському істеблішменту, — вважає професор університету Стоні Брук, політолог Джонатан Сандерс. — Я не виключаю, що спроба імпічменту принесе йому нові голоси виборців, які раніше не могли визначитися з вибором».

Крім того, ця перемога може ще більше переконати Трампа у тому, що його стратегія управління країною є правильною.

«Лідерам іноземних держав варто приготуватися до того, що лідер США буде постійно звертатися до них з різними проханнями, як це було з президентом Зеленським. А якщо Трамп здобуде нову перемогу в листопаді 2020 року, то у Конгресу майже не залишиться способів контролювати його дії: він уже впорався з найскладнішим політичним випробуванням в історії США і буде вважати, що може робити все, що захоче», — висловився засновник Школи уряду Гарвардського університету Марвін Калб.

Політологи вважають, що дії захисту Трампа під час розгляду справи можуть створити небезпечний прецедент. Йдеться про те, що адміністрація президента протягом тривалого часу відмовлялась надати законодавцям необхідні документи, забороняла свідкам виступати, а Трампа за це жодним чином не покарали. У зв’язку з цим може скластися переконання, що законодавці втратили контроль над виконавчою владою.

Контекст. У вересні минулого року Палата представників Конгресу США почала процедуру імпічменту Дональда Трампа через його розмови з президентом України Володимиром Зеленським. Президент США тоді просив Зеленського провести розслідування щодо Джо Байдена, свого конкурента на президентських виборах 2020 року, і його сина Хантера Байдена.

Після цього Білий дім опублікував розшифровку телефонної розмови Трампа з Зеленським, з якої випливає, що він дійсно просив «вивчити» справу Байдена.

Палата представників Конгресу США 31 жовтня 2019 року ухвалила резолюцію про офіційний початок процедури імпічменту президента країни Дональда Трампа.

У грудні Дональду Трампу було висунуто обвинувачення у зловживанні владою та перешкоджанні діяльності Конгресу.

Судовий процес у рамках процедури імпічменту Дональда Трампа в Сенаті розпочався 22 січня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини