Facebook Pixel

Ігри СБУ, тиск на Росію і зростання агроекспорту – головне за вихідні

Доброго ранку!

Не можна сказати, що минулі вихідні були багатими на резонансні події, але все-таки пара-трійка цікавих новин набереться. Наприклад, мене заінтригувала загадка від СБУ. Спочатку служба опублікувала інформацію про нібито розкрадання коштів з держбюджету кимось із віцепрем’єрів, а потім зняла її з сайту. Ось і думай, а чи був віцепрем’єр, хто саме і чи не політичні це інсинуації? Що стосується зарубіжних новин, то тут потрібно згадати про неприємні повідомленнях для Росії у зв’язку з агресією в Україні. Захід продовжує тиснути на нашого сусіда. Щоправда, навряд чи це аж надто на нього впливає. Ну і нарешті, хороші новини для наших аграріїв. Але про все по порядку.

Новини коротко

СБУ підчистила свої сторінки. Увечері минулої п’ятниці на сайті служби з’явилося повідомлення про те, що її співробітники нібито розкрили схему розкрадання коштів з держбюджету. І що її організатором був один із віцепрем’єр-міністрів України. Оперативники встановили, що він лобіював призначення на посади керівників комунальних підприємств своїх довірених осіб. А ті розкрадали кошти, наймаючи для виконання ремонтно-будівельних робіт підконтрольні цьому ж міністру підприємства. Але у суботу повідомлення без, будь-яких пояснень з боку СБУ, зникло і з сайту, і зі сторінки відомства у Facebook.

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

ОБСЄ виступила проти газопроводів в обхід України. Комітет з політичних питань і безпеки парламентської асамблеї цієї організації прийняв резолюцію щодо «Північного потоку — 2» і «Турецького потоку». У ній говориться, що ці трубопроводи можуть бути засобами політичного і економічного тиску на країни, які залежать від російського газу, і тому їх закликали від нього відмовитися.

USAID надасть кошти на боротьбу з Росією. Агентство оголосило про запуск нової програми з протидії «зловмисному впливу Кремля». За рахунок виділених на це коштів організація планує підтримувати вихід країн, у тому числі України, на локальні ринки енергоресурсів, а також продовжить фінансувати демократичні процеси.

Колишня дружина засновника Amazon увійшла до числа найбагатших людей планети. У новому рейтингу Bloomberg Маккензі Безос зайняла 22-й рядок. Після розлучення з Джеффом Безосом вона отримала 4% акцій Amazon на суму близько $39 млрд.

Експорт агропродукції в ЄС зростає швидше, аніж імпорт. Обсяг її поставок до країн Європейського Союзу в січні-травні цього року збільшився на 30,8%, до $2,96 млрд, якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року. А європейський імпорт зріс на 12,1%, до $1,23 млрд. Найбільше ми продали в ЄС зернових — на суму в $1,4 млрд; рослинної олії — на $610,5 млн; залишків і відходів харчової промисловості — на $272,8 млн; насіння олійних культур — на $177,4 млн; м’яса і субпродуктів птиці — на $86 млн; плодів, горіхів і цедри — на $53 млн; меду — на $34,6 млн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉