Facebook Pixel

Ігорю Насалику загрожує штраф або тюремне ув'язнення, суд заарештував підприємство Дмитра Фірташа. Головне за 7 серпня

Схоже, жарти із заповненням електронних декларацій чиновниками закінчилися. Національне антикорупційне бюро на своєму сайті повідомило про завершення розслідування щодо міністра, який вніс недостовірну інформацію про свої фінанси за останні чотири роки. Його ім'я на сайті не повідомляється, проте раніше ЗМІ писали, що проблеми з декларуванням були у міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Згідно із законом йому загрожує мільйонний (правда, в гривнях) штраф або навіть тюремне ув'язнення. Неприхильною була Феміда і по відношенню до Дмитра Фірташа. Суд заарештувала його активи.

Новини коротко

Національне антикорупційне бюро завершило розслідування у справі Ігоря Насалика. Міністра енергетики та вугільної промисловості звинувачують у тому, що він не вніс до своєї електронної декларації відомості про наявність у нього фінансових зобов'язань на суму в майже $1,2 млн. Остаточне рішення з цього питання повинен винести суд. Якщо міністра визнають винним, то йому загрожує штраф від 2,4 до 2,8 млн грн або громадські роботи на 150-200 годин. Або навіть тюремне ув'язнення на термін до 2 років із забороною обіймати певні державні посади терміном на 3 роки.

Заарештовано рахунки і майно підприємства Дмитра Фірташа. Верховний суд задовольнив касаційну скаргу Промінвестбанку, який вимагає стягнути 45,9 млн грн з Сєвередонецького об'єднання «Азот», що належить підприємцю. Поручителем за цією позикою виступає ще одне підприємство Фірташа — «Рівнеазот». Верховний суд постановив заарештувати рахунки та майно останнього.

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

Президент Туреччини запропонував підписати угоду про Зону вільної торгівлі з Україною. Під час вчорашньої зустрічі з президентом Володимиром Зеленським він заявив, що настав час фіналізувати розпочатий ще у 2009 році переговорний процес з цього питання. Зараз товарообіг між країнами становить $ 4 млрд.

Новий крок на шляху до лібералізації валютного ринку. Національний банк України з 8 серпня дозволив бізнесу купувати іноземну валюту за рахунок кредитних коштів у гривні без обмежень за сумою. Крім того, НБУ уточнив порядок здійснення нагляду за імпортними операціями у разі зміни обслуговуючого банку в митній декларації.

Українці встановили рекорд зі скупки готівкової валюти. У липні населення України купило готівкової валюти на $1,5 млрд, а продало — на $1,4 млрд. Це рекордний обсяг операцій з готівковою валютою за період ведення статистики, тобто з 2015 року. Причина такої активності — різке зміцнення курсу гривні по відношенню до долара.

Подякувати 🎉