Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Банки, страхові, поштові служби та таксі: хто і як «зливав» дані про мільйони українців


Витік персональних даних українців у травні 2020 року, через Telegram-бот Ua Baza BOT зокрема, стався у деяких державних і приватних компаній, серед яких банки, страхові та логістичні компанії, а також служби таксі.

Як повідомив на брифінгу перший заступник глави Департаменту кіберполіції Сергій Кропива, департамент провів спецоперацію під назвою «Дата». Підготовка до неї тривала близько півтора місяця. Реалізовували спецоперацію упродовж 10 днів. До участі залучили 400 співробітників кіберполіції, а також Нацполіцію та Службу безпеки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«У ході проведення операції було відкрито 34 кримінальних провадження не тільки за статтею «шахрайство» та «розповсюдження інформації з обмеженим доступом», але й за статтею «несанкціоноване втручання в електронні операційні системи. Ми провели 36 обшуків у дев'яти областях і в Києві та встановили причетність до правопорушень 25 осіб, 8 оголосили підозру, а одного вже затримали», — заявив Кропива.

Крім приватних і державних компаній, з яких стався витік персональних даних, більшу частину баз даних становив приватний сектор та інформація про власників поштових адрес.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Шахраї просили від 1 тис. грн за окрему частину інформації до $10 тис. за всю базу даних. Спеціаліст з роботи з клієнтами однієї із служб таксі хотів продати базу з персональними даними водіїв по всій Україні. У нього було досьє на 400 тис. осіб.

Кропива також нагадав про статті кримінального кодексу, у яких йдеться про те, що до керівництва, яке не забезпечує захист персональних даних клієнтів, застосують відповідні санкції. Кіберполіція з'ясовуватиме, чи не було недбалим ставлення до інформації про користувачів у певних компаніях.

Упродовж найближчих тижнів департамент проведе ще кілька обшуків і заблокує дев'ять Telegram-каналів.

Контекст. Раніше Національна поліція почала кримінальне провадження за фактом витоку персональних даних громадян на одному з анонімних Telegram-каналів.

Коментарі

Всі новини