Facebook Pixel

Нацполіція відкрила справу про шахрайство з персональними даними

Національна поліція України розпочала кримінальне провадження за фактом витоку персональних даних громадян на одному з анонімних телеграм-каналів.

«Унаслідок попереднього аналізу було встановлено, що обсяг незаконно оприлюднених персональних даних є компіляцією з інформаційних баз різних державних відомств та неурядових організацій за різні періоди попередніх років і що це не пов'язано з початком роботи державного мобільного застосунку «Дія», — повідомляє Департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України.

Водночас роботу ресурсу, за допомогою якого стався витік персональних даних громадян, зараз припинено.

Telegram Logo

Згідно з повідомленням, кримінальну справу відкрито за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації).

Контекст. Нещодавно Telegram-бот UA Baza злив базу даних 26 млн водійських посвідчень. З цим інцидентом пов'язували сервіс «Дія», що містить інформацію про громадян, які в ньому зареєстровані.

Застосунок для документів і держпослуг «Дія» вже завантажили 3 млн разів без урахування авторизованих користувачів та інших продуктів, пов'язаних із сервісом. З початку роботи мобільного застосунку минуло вже три місяці.

У застосунку «Дія» зараз доступна функція електронного паспорта. Нововведення – це експеримент, тестування якого триватиме з 2020-го до 2021 року. Зобов'язання щодо регулювання цієї функції Кабмін поклав на Міністерство цифрової трансформації та Міністерство внутрішніх справ.

Коментарі

Всі новини