Facebook Pixel

Структури Хмельницького викупили борги перед банком «Хрещатик» з дисконтом 99% – ЗМІ

Василь Хмельницький. Фото: ЕП

Василь Хмельницький. Фото: ЕП

Банк «Хрещатик» був визнаний НБУ неплатоспроможним у квітні 2016 року, і Фонд гарантування вкладів ввів у нього тимчасову адміністрацію. Акціонерами банку були Київміськадміністрація і Андрій Іванов – бізнес-партнер Василя Хмельницького, який і сам був акціонером банку, але вийшов напередодні його банкрутства, повідомляє видання «Олігарх медіа».

Банк активно кредитував бізнес Хмельницького та Іванова, збудований навколо девелоперської групи UDP. Проведений в 2018 році аналіз банку показав причетність керівництва банку та його власників до збитків на суму понад 2,5 млрд грн.

Зокрема, «Хрещатик» у 2010 році видав кредит у розмірі 144 млн грн компанії «МДМ-Інвест-Систем», яка знаходиться в списку пов'язаних з акціонерами осіб самого банку, і борг якої на сьогоднішній день перевищує 383 млн грн. В кінці 2018 року банк звернувся до господарського суду Києва з вимогою стягнути заставу з поручителя – «Біонік Ленд». Мова йде про 1,47 млн кв. м землі під Києвом. На цій землі Хмельницький в рамках проекту BIONIC Hill планував побудувати 330 тис кв. м житла і офісів.

Telegram Logo

Повернути землю представилася можливість в 2020 році. В кінці березня ФГВФО провів «голландський» аукціон з продажу пулу кредитів на 3,9 млрд грн, який за 37 млн викупила «СВ Кепітал» оформлена на якогось Сергія Рычку. Крім 1,47 млн кв. метрів землі в складі пулу були ще сотні тисяч кв. метрів земель, а також нерухомість у Києві та Криму (там структури Хмельницького мали ряд інвестицій у торгові центри). Договір з покупцем був підписаний 31 березня.

«СВ Кепітал» всього лише за два дні, 2 квітня 2020 року, переуступила права вимоги по пулу компанії «Асум».

«Олігарх медіа» повідомляє, що бенефіціаром цієї компанії є Хмельницький.

Таким чином, компанії, близькі до колишнього акціонеру банку «Хрещатик», змогли викупити борги перед «своїм» банком з дисконтом 99%. При тому, що за більшістю кредитів банк вів суди.

Ліквідацію «Хрещатика» ФГВФО запланував на літо 2021 року.

Додатково. Андрій Іванов і Василь Хмельницький домовилися роздільно керувати спільними інвестпроектами. Перший — через фонд Quarter Partners — буде керуватиме аеропортом «Київ» ім. Сікорського, а також інвестиціями в проєкти девелопера UDP. Другий — через UFuture — залишається мажоритарним акціонером цих компаній з правом вето, однак не зможе контролювати їх діяльність.

Фабрика програмування UNIT Factory, яка відкрилася в 2016 році на базі UNIT.City (один з проєктів Хмельницького), оголосила про закриття. За час існування школи в проєкт було інвестовано близько $5 млн, а навчання пройшли понад 1 тис. студентів.

Коментарі

Всі новини