Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Хакери продають 80 ГБ пов'язаних з НАТО секретних військових документів — BBC

Хакери продають секретні військові документи з кресленнями зброї НАТО. Фото: bbc.com

Хакери продають секретні військові документи з кресленнями зброї НАТО. Фото: bbc.com

Північноатлантичний альянс оцінює наслідки витоку секретних військових документів, які в мережі продає група хакерів. Про це пише BBC.

Всі ці дані пов’язані з великим європейським виробником зброї MBDA Missile Systems. Зокрема вони містять креслення зброї, наданої країнами-членами НАТО українським військовим.

В MBDA Missile Systems заявили, що був зламаний їхній зовнішній жорсткий диск, на якому містилася вся важлива інформація.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Наразі під підозрою у викраденні даних знаходиться один із постачальників MBDA.

Quote«Ми оцінюємо претензії, пов’язані з даними, нібито вкраденими з MBDA. У нас немає ознак того, що якась мережа НАТО була скомпрометована», — наголосили в Альянсі.

Оголошена вартість викрадених даних

Кіберзлочинці, які діють на російських та англійських форумах, продають 80 ГБ вкрадених даних за 15 біткойнів (приблизно 273 000 фунтів стерлінгів) і стверджують, що наразі вже мають одного покупця.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами хакерів, вони володіють «секретною інформацією про співробітників компаній, які брали участь у розробці закритих військових проектів», а також «конструкторською документацією, кресленнями, презентаціями, відео- та фотоматеріалами, контрактними договорами та листуванням з іншими компаніями».

Під грифом «Конфіденційно»

Співробітники BBC переглянули частину даних, що не були зашифровані. Йдеться про 50 МБ, які містили документи з грифом "NATO CONFIDENTIAL", "NATO RESTRICTED" and "Unclassified Controlled Information".

Також хакери на електронну адресу надіслали додаткові документи, два з яких мали гриф "NATO SECRET", що є другим після найвищого.

У файлах, які BBC не вдалося перевірити незалежно, детально описується місія «комунікаційної розвідки», яку авіаційна ескадрилья США здійснила наприкінці 2020 року в Естонії. Там містяться журнали дзвінків, повне ім’я, номер телефону та GPS-координати людини, яка нібито була в центрі операції.

Крім того в документах описується внутрішня робота Land Ceptor CAMM (загальна протиповітряна модульна ракета). Одну з них нещодавно відправили до Польщі в рамках системи Sky Sabre.

Що говорять у MBDA Missile Systems

В MBDA Missile Systems не заперечують, що її інформація зазнала витоку, однак запевняють, що дані, доступні в Інтернеті, не є ні секретними, ні конфіденційними. Тільки от деякі з документів, які були викрадені з MBDA, позначені як «конфіденційна інформація, яка не підлягає розголошенню чи відтворенню».

Варто зазначити, що у НАТО наголошують, що документи дійсно можуть містити інформацію, яку Альянс не хотів би розголошувати.

Нагадаємо, MBDA Missile Systems була створена в грудні 2001 року після злиття компаній з виробництва ракетних систем у Франції, Італії та Великобританії. Вона налічує 13 000 співробітників і є спільним підприємством Airbus, BAE Systems і Leonardo.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини