Facebook Pixel

Electronic Arts зламали: хакери вкрали коди FIFA 21 і двигуна Frostbite

Автор
Викрадення вихідних кодів Electronic Arts — небезпечний інцидент. Фото: Вікіпедія

Викрадення вихідних кодів Electronic Arts — небезпечний інцидент. Фото: Вікіпедія

Невідомі хакери зламали системи захисту одного з найбільших світових виробників комп'ютерних відеоігор — Electronic Arts. Зловмисники викрали початковий код, який використовується в іграх компанії, зокрема — гри FIFA 21, повідомило CNN, посилаючись на коментар представника пресслужби.

Хакери вже зізналися, що викрали 780 гігабайтів даних із серверів ЕА, серед яких початковий код Frostbite — двигун для багатьох ігор компанії. Також хакери повідомили, що викрали інструменти розроблення програмного забезпечення для FIFA 21 і код сервера для добору гравців у FIFA 22.

Експерти з кібербезпеки заявили виданню, що викрадення початкового коду — небезпечний інцидент, адже незрозуміло, де він спливе. Теоретично інші компанії можуть купити його в хакерів і скопіювати, видаючи за свій. До того ж самі хакери можуть вивчити код і передати виявлені в ньому баги в руки зловмисників.

Telegram Logo

Тим часом представник ЕА запевнив, що дані гравців не постраждали від рук хакерів, і визнав, що були викрадені початкові коди та деякі інструменти розроблення. Він додав, що це не була атака за допомогою програм-шантажистів, як хакерський напад на паливопровід Colonial Pipeline.

Першим про атаку хакерів на ЕА повідомив портал Vice. Представник компанії підтвердив CNN, що мова йде саме про цей напад хакерів. Нині компанія посилила захист своїх серверів і активно співпрацює з правоохоронними органами США в пошуку злочинців.

Контекст. Раніше оператор найбільшої паливопроводної системи в США Colonial Pipeline вимушено заплатив хакерам викуп $5 млн у криптовалюті за відновлення роботи системи. У цій атаці були задіяні програми-шантажисти хакерської групи DarkSide, яку пов'язують із Росією.

Раніше сервіс кур'єрської доставки Glovo піддався хакерській атаці, внаслідок якої вкрали дані десятків мільйонів користувачів. Йдеться про клієнтів, співробітників і водіїв.

Нещодавно в Україні сталася масова хакерська атака на держслужби та приватні компанії. Зокрема, поширення листів зловмисників відбувалося з фейкової пошти Управління патрульної поліції Києва.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини