Міжнародна організація з міграції (МОМ) надасть допомогу постраждалим від війни громадянам і малому бізнесу в Київській, Чернігівській та Полтавській областях. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Проєкт «Рішення у сфері безпеки людини в Україні» фінансується урядом Японії та реалізується МОМ із 31 січня до 30 жовтня 2023 року. У межах проєкту буде надано грантову підтримку 30 мікро- та малим підприємствам для їхнього відновлення й розширення можливостей працевлаштування в Київській, Чернігівській і Полтавській областях.
Окрім того, 300 мешканців цих регіонів із вразливих категорій зможуть здобути професійні навички, аби знайти роботу чи відкрити власний бізнес. Зокрема, вони зможуть опанувати спеціальності:
- швачки,
- кондитера,
- бухгалтера,
- тестувальника програмного забезпечення,
- водія вантажного автомобіля,
- перукаря,
- манікюрника тощо.
Люди, які пройдуть навчання, також отримають обладнання чи інструменти, необхідні їм для роботи за набутим фахом, і опанують соціально-комунікативні навички, що допоможуть їм під час працевлаштування чи започаткування власної справи.
«Ми вдячні міжнародним партнерам за реалізацію програм і проєктів, спрямованих на підтримку постраждалого від війни українського бізнесу та громадян, яким надають можливість отримати фахові знання й навички, щоб реалізуватися, зокрема в підприємництві. Особливо в тих регіонах, які зазнали окупації рф і руйнувань через військову агресію й потребують відновлення», — зазначила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Довідково:
- Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН із питань міграції – це провідна міжурядова організація у сфері міграції в Україні. МОМ тісно співпрацює з урядом України та іншими партнерами, включно з громадянським суспільством, науковими інституціями, приватним сектором, асоціаціями мігрантів і діаспори, агентством ООН тощо, щоб сприяти гуманній, безпечній і впорядкованій міграції для загального блага. З початку повномасштабної війни в Україні МОМ переорієнтувала свої програми та проєкти, а з лютого до червня 2023 року охопила майже 4,2 млн людей гуманітарною підтримкою, яка включає надання непродовольчих товарів і предметів гігієни, водопостачання, санітарії та гігієни, багатоцільової грошової допомоги, невідкладної медичної та психічної й психосоціальної підтримки, допомоги центрам колективного проживання, захисту та інших видів підтримки.