Готовий до звільнення. Євген Кравцов попросив наглядову раду «Укрзалізниці» оцінити його роботу

Автор
Фото: shipovnik.ua

Фото: shipovnik.ua

Наглядова рада «Укрзалізниці» (УЗ) наступного тижня вирішить долю голови правління компанії Євгена Кравцова, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, наглядова рада УЗ проведе позачергове засідання в період з 9 по 13 грудня, на якому буде розглянуто «питання звільнення Кравцова».

Криклій зазначив, що за звільнення глави «Укрзалізниці» активно виступають профільні профспілки: міністерство часто отримує від них відповідні прохання.

Telegram Logo

У той же час сам Кравцов на своїй сторінці в Facebook повідомив, що саме він ініціював «позачерговий звіт топменеджменту» перед наглядовою радою.

«Призначення мене керівником УЗ, оцінка KPI, і, власне, звільнення — компетенція виключно незалежних членів наглядової ради. Є процедура, і порушувати її — поразка корпоративної реформи в державному секторі».

Євген Кравцов

Євген Кравцов

Голова правління «Укрзалізниці»

Facebook profile
Quote«За результатами звіту керівництво компанії буде готове до будь-якого рішення з боку наглядової ради», — зазначив глава «Укрзалізниці».

При цьому Кравцов підкреслив, що таке кадрове рішення необхідно приймати виключно у рамках процедури.

Вперше про зміну керівництва «Укрзалізниці» неофіційно заговорили відразу після призначення нового уряду. У середині листопада прем'єр-міністр Олексій Гончарук прямо заявив, що Кабмін планує змінити керівництво «Укрзалізниці» через корупцію в компанії.

У той же час джерела The Page відзначають, що звільнити Кравцова Кабміну буде не просто через юридичної колізії.

«Укрзалізниця» повністю завершила процес корпоратизації, у компанії сформована незалежна наглядова рада. Зміна менеджменту є виключно їх прерогативою. При цьому в уряду немає прямого впливу на наглядову раду, і, відповідно, можливості безперешкодно ставити «свого» керівника в УЗ.


Кравцов прийшов в «Укрзалізницю» ще в 2015 році на посаду радника генерального директора. Після цього він працював директором з реформування, начальником департаменту корпоративного розвитку. З травня 2016 по серпень 2017 року він був першим заступником міністра інфраструктури і очолював наглядову раду УЗ. У 2017-му його призначили в. о. голови компанії. А в січні 2019-го уряд Володимира Гройсмана затвердив його на посаді голови правління УЗ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.

Золотовалютні резерви перевищили $28 млрд. Як виглядають основні канали фінансових потоків в Україну

Золотовалютні резерви (ЗВР) України за підсумками червня зросли більш ніж на $3 млрд — тепер їх розмір склав $28,5 млрд, що останній раз було восени 2012 року.