Фото: НАБУ
Троє осіб намагалися дати главі Фонду держмайна (ФДМ) Дмитру Сенниченку $5 млн хабара на рік.
Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) під керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затримали підозрюваних, передає пресслужба САП.
За даними відомства, хабар запропонували ще восени, наприкінці листопада – за призначення певної особи на посаду директора «Одеського припортового заводу» (ОПЗ), 99,5% акцій якого належать державі, а також за подальше сприяння у провадженні госпдіяльності з ОПЗ.
Розслідування почалося після того, як Дмитро Сенниченко заявив про злочин в листопаді 2019-го.
Затримання відбулося після передачі першої частини хабара у розмірі $50 тис.
«Готові за адмінресурс проводити оплату $5 млн на рік», – йдеться в скані листування, що було ініційоване знайомим голови ФДМ на ім'я Сергій.
Затримані пов'язані з «Всеукраїнською Енерго Компанією» (ВЕК), яка виграла конкурс з використання потужностей ОПЗ для переробки газу на міндобрива на давальницьких умовах у грудні 2017 року. Однак 30 квітня 2018 року ОПЗ повністю зупинили через порушення давальцем договору з «Укртрансгазом». Госпсуд Києва восени 2018 року зобов'язав ВЕК сплатити «Укртрансгазу» заборгованість на суму понад 400 млн грн.
Згідно з даними держреєстру, власниками «ВЕК» рівними частками вказані Віталій Колесников і Зоя Пржедецька.
Вирішується питання щодо повідомлення про підозру за ст. 4 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище) Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна.
Контекст. Кабмін 24 січня погодив призначення виконувачем обов'язків голови правління ОПЗ власника торгової марки «Два Гуся» Миколи Синиці, який раніше очолював «Українське державне аерогеодезичне підприємство».
Представники Державної нафтової компанії Азербайджану SOCAR 29 січня відвідали ОПЗ. Компанія хоче брати участь у приватизації підприємства.
На початку грудня 2019 року голова ФДМ Дмитро Сенниченко запевнив, що підготовка до приватизації ОПЗ триває згідно з графіком, який передбачає приватизаційний конкурс у 2020 році.
Перший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Павло Кухта в інтерв'ю The Page розповів, що ОПЗ має токсичні борги перед певною олігархічною групою.
«Одеський припортовий завод» випускає хімічну продукцію, а також займається перевалкою хімпродукції на морський транспорт. Державі в особі ФДМ належать 99,6% акцій ОПЗ, 0,1% – «Конкорд Капітал», іншим акціонерам (фізичним особам) – 0,4%.