Facebook Pixel

Гірлянди можуть негативно впливати на здоров'я: у чому небезпека

Гірлянди можуть негативно впливати на здоров'я: у чому небезпека

Гірлянди можуть негативно впливати на здоров'я: у чому небезпека

Святкові вогні відіграють головну роль на більшості різдвяних ялинок, але британський фахівець зі сну каже, що ваш сліпучий дисплей може заважати вам спати. Айза Різ, операційний менеджер матрацної компанії Winstons Beds, розповідає про типи святкових світильників, які є «катастрофою для гігієни сну», і про те, як змінити інтер’єр, щоб ви могли задрімати. Про це пише NY post.

Quote«Яскраві, миготливі або сині різдвяні вогні перед сном — це катастрофа для сну», — сказала Різ цього тижня SurreyLive. «Вони плутають ваш мозок, пригнічують мелатонін, гормон сну, і вашому тілу важче заспокоїтися».

Синє світло має коротку довжину хвилі та високу енергію, що означає, що воно підвищує пильність і настрій. Це може бути чудово вдень, але вночі це може порушити 24-годинний біологічний годинник організму.

Сонячне світло є найбільшим джерелом синього світла — його також можна знайти в світлодіодних телевізорах, комп’ютерних моніторах і смартфонах.

Занадто багато впливу синього світла пов’язують із проблемами зору, а хронічний поганий сон може збільшити ризик розвитку діабету 2 типу, хвороб серця та деяких видів раку.

Різ сказав, що традиційні різнокольорові різдвяні вогні випромінюють діапазон хвиль, які також пригнічують вироблення мелатоніну.

Quote«Це як мінідиско у вашій вітальні; це святково, але далеко не заспокійливо», — пояснив він.

Один із способів пом’якшити потенційні невдачі уві сні — це вимкнути різдвяні вогні перед сном.

Quote«Дайте можливість активізувати вироблення мелатоніну, вимкнувши синє, різнокольорове або миготливе світло принаймні за дві години до сну», — сказала Різ SurreyLive.

Педагоги пожежної безпеки рекомендують придбати таймер, який автоматично вимикатиме світло, щоб вам не довелося пам’ятати про це самостійно. Різдвяні вогні можуть сильно нагріватися та становити небезпеку пожежі, якщо залишити їх увімкненими надто довго.

Подякувати 🎉