Facebook Pixel

Росія здійснила та показала перший запуск гіперзвукової ракети «Циркон» із підводного човна

Гіперзвукова зброя. РФ провела чергове випробування. Фото: sila-rf.ru

Гіперзвукова зброя. РФ провела чергове випробування. Фото: sila-rf.ru

Росія й наділі лідирує в перегонах за гіперзвукову зброю. У Міноборони країни відзвітували про перший в історії запуск ракети такого типу під назвою «Циркон» з підводного човна.

Випробування відбувалося у Баренцевому морі. Запускали новітню зброю з атомного підводного човна «Сєвєродвінск».

Контекст. «Циркон» — російська гіперзвукова протикорабельна крилата ракета. Швидкість її польоту становить 4-6 Махів, дальність — 300-400 км. У РФ заявляють, що наразі «Циркон» є недоступним для усіх чинних систем протиракетної оборони у світі.

Telegram Logo
  • У січні 2020 року було здійснено перше випробування «Циркону» з фрегата «Адмірал Горшков». Потому Росія здійснила ще кілька випробувань. У травні 2020 року російський лідер Володимир Путін повідомив, що ракета вийшла на фініш держвипробувань. Влітку 2021 року росЗМІ повідомили, що корабель «Адмірал Головко» ВМФ РФ стане першим судном, оснащеним гіперзвуковими крилатими ракетами «Циркон».
  • У 2017 році РФ взяла на озброєння гіперзвуковий ракетний комплекс «Кинджал».
  • У 2019 році росЗМІ повідомили, що на бойове чергування заступив гіперзвуковий комплекс «Авангард» (високоефективна балістична ракета з гіперзвуковим планувальним крилатим блоком, швидкість якого становить понад 20 Махів).
  • У 2020 році кілька російських видань повідомили про початок роботи над новим ракетним комплексом із порівняно невеликою гіперзвуковою двоступеневою ракетою з прямоточним гіперзвуковим повітряно-реактивним двигуном на маршевому ступені «Клевок-Д2».

Над розробками гіперзвукової зброї працюють також США, Франція, Австралія, Китай та Північна Корея.

Коментарі

Всі новини