Facebook Pixel

«Газпром» за січень прокачав через Україну наполовину менше газу, ніж уже сплатив

У січні Росія прокачала через газотранспортну систему України 2,5 млрд кубометрів газу до Євросоюзу та Молдови.

Про це повідомив глава Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон, на своїй сторінці в Facebook.

Quote«Згідно з оперативними даними, транзит у січні склав 2,5 млрд кубометрів. Послуги оплачено з розрахунку на транзит 5,5 млрд кубометрів», — повідомив Макогон.

За його словами, «Газпром» заплатив за транзит вдвічі більшого об'єму газу, ніж фізично прокачав в Європу. Оплачені потужності транзиту російського газу в Європу використовуються лише на 46%.

Контекст. Новий контракт про транзит газу на п'ять років 30 грудня підписали виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко і глава «Газпрому» Олексій Міллер. Дія старого контракту закінчилася 1 січня 2020 року.

Контракт може бути продовжений на 10 років на тих же умовах. За новим контрактом обсяг транзиту через Україну складе 65 млрд куб. м газу 2020 року і 40 млрд куб. м 2021-2024 рр. На думку президента України Володимира Зеленського, країна від цього може отримати близько $7 млрд прибутку. Міненерго очікує, що країна отримуватиме по $2-3 млрд на рік. Нові контракти регулюватимуться за шведським правом.

Обсяг транзиту російського газу через Україну 2020 року може сягнути 75 млрд куб. м. Про це на брифінгу заявив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв. Більший обсяг транзиту в новому контракті, ніж гарантовані 65 млрд куб. м, Коболєв пояснив тим, що «Газпром» не зможе скористатися своїми новими обхідними газопроводами.

Підприємство «Оператор газотранспортної системи України» 1 січня успішно розпочало роботу з транспортування газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉