Facebook Pixel

Король Британії заборонив подавати фуа-гра у монарших резиденціях. Як з продуктом в Україні та інших країнах

В королівських резиденціях Великої Британії більше не подаватиметься фуа-гра – страва з печінки качки або гуски, яку готують із застосування примусового відгодування птиці. Йдеться про Королівський двір та всі інші монарші резиденції, до числа яких входять Балморал, Сандрінгем, Віндзорський замок, замок Хіллсборо та Букінгемський палац, пише BBC.

Наказ було віддано новим королем Великої Британії Чарльзом ІІІ, який є відомим противником цього продукту. Ще в період, коли він був принцом Уельським, він виступав за високі стандарти в сільському господарстві та понад 10 років тому заборонив вживання цієї страви у власних володіннях. Очоливши державу він підтвердив свою позицію, виключивши фуа-гра з королівського меню.

В королівстві є чинною заборона на виробництво фуа-гра, однак імпортувати та ввозити страву можна.

Зоозахисна організація Peta рішення монарха привітала та закликала й інших наслідувати його приклад та відмовитись від фуа-гра на різдвяному столі. Окрім того, активісти нині ведуть кампанію за заміну справжнього хутра горностая на мантії на коронації Чарльза ІІІ на штучне.

Чому країни масово забороняють виробництво фуа-гра

Фуа-гра (foie gras) з французької перекладається як «жирна печінка» — це страва , яку готують з печінки спеціально відгодованої качки чи гуски. Птицю з її народження спочатку годують як зазвичай. Через чотири тижні її закривають у клітці та саджають на дієту, насичену білками та крохмалем. Насильницьке годування стартує у 8-10 тижнів: качкам або гускам встромляють у горлянку трубку та «закачують» великі об’єми корму.Такий режим викликає у птахів індукцію печінкової жирової кліткової гіпертрофії, тобто печінка збільшується до неприродних розмірів – в середньому у 10 разів.

Такий метод годування, який має назву «гаваж», призводить до численних травм у тварин, серед яких зміна постави, яка викликає труднощі при пересуванні; травми ротової порожнини та дихальних шляхів;викривлення костей; респіраторні інфекції; викид токсинів, з яким уражена печінка впоратися вже не зможе.

Чи виробляють фуа-гра в Україні

У червні 2020 року до Верховної Ради було подано проєкт закону, який передбачав заборону на імпорт та виробництво фуа-гра. Однак законом йому стати так і не судилось – президент наклав вето. Пізніше вказану ініціативу включили до законопроєкту, який мав на меті внести зміни до закону про захист тварин від жорстокого поводження – і його знову спіткала невдача.

Проєкт закону 2351 був прийнятий у жовтні 2021 року, 6 серпня підпис під ним поставив президент України. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу» набрав чинності 8 листопада 2021 року. Документом передбачено впровадження гуманного ставлення до цілого ряду груп сільськогосподарських тварин; захисту тварин, які використовуються для експериментів та інших наукових цілей; захисту тварин під час перевезення.

QuoteЗаконом забороняється «насильне годування тварин, крім годування з лікувальною чи профілактичною метою, у тому числі забороняється здійснення діяльності з розведення та вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра (жирної печінки)».

Імпорт продукту в країну не заборонений.

В яких ще країнах фуа-гра поза законом

Зважаючи на негуманний спосіб отримання печінки для фуа-гра її виробництво вже заборонено у більшості країн Євросоюзу, Австралії, Великобританії, Туреччині та Індії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉