НБУ, Приват та Життєлюб навчать людей старшого віку фінансової грамотності

НБУ, Приват та Життєлюб навчать людей старшого віку фінансової грамотності. Зіркою першого номеру газети «Фінансова мудрість» став Павло Зібров.

Навчити фінансової грамотності людей старшого віку – головна мета безкоштовної соціальної газети «Фінансова мудрість», яка з’явиться у відділеннях Пенсійного фонду по всій Україні. Свій новий освітній проєкт Нацбанк, ПриватБанк та благодійний фонд «Життєлюб» презентували в Києві 19 жовтня.

В першому номері газети, наклад якої становить 500 тис. примірників, є топ-5 фінансових порад від Павла Зіброва, нагадування, як не стати жертвою телефонних фінансових шахраїв, проста пам’ятка, як користуватися банкоматом і терміналом самообслуговування.

Підвищення фінансової грамотності українців є одним з мандатів Нацбанку, нагадала Юлія Євтушенко, директорка департаменту комунікацій НБУ. Недавнє опитування НБУ показало, що, на жаль, найменш фінансово обізнаними в Україні залишаються люди старше 60 років. Індекс їхньої фінансової грамотності становить 11,6 бала при середньому по Україні 12,3 (Щоправда, молодь 18-19 років з фінграмотності взагалі має 10,1 бала).

Найчастіше до рук платіжних шахраїв, які представляються працівниками банків, державних органів, міжнародних організацій, потрапляють саме люди старшого віку – через низький рівень фінансових знань та високий ступінь довіри до незнайомців, уточнила Юлія Євтушенко.

ПриватБанк, зі свого боку, намагається пояснити людям старшого віку, як отримати доступ до всіх фінансових продуктів банку, не стати жертвою шахрайства та подолати страх перед «фінансами» як чимось невідомим, заначила керівниця комунікацій ПриватБанку Олеся Жулинська.

Точніше зрозуміти потреби людей поважного віку в новому проєкті допомагає благодійний фонд «Життєлюб», який вже понад 10 років працює саме для «Ба та Ді».

«Ми чудово знаємо всі проблеми та страхи дорослих людей. Один з найбільших страхів – це мобільні застосунки, будь-які, і особливо банківські застосунки. Бо там потрібно надавати комусь персональні дані, бо там дуже багато шахраїв, бо відразу всі кошти спишуться з карток, бо їх забере хтось інший. Єдиний шлях, як надати рівень безпеки людям, – це пояснювати і вчити не боятися сучасних засобів, не боятися прогресу», – підкреслила Тіна Ніколова, співзасновниця «Життєлюбу».

Наступний номер газети буде присвячений дистанційним фінансовим послугам, розповіли учасники проєкту.

Електронну версію газети можна завантажити з сайту «Гаразд» з фінансової грамотності для дорослого населення.

Вкладення

Читати на The Page