Фонд державного майна 5 липня успішно провів приватизаційний онлайн-аукціон із продажу держпідприємства «Рівнеторф». Про це повідомляє пресслужба Фонду.
Торги відбулися в державній системі Prozorro.Продажі.
Під час аукціону вартість «Рівнеторфу» зросла в 4,3 раза — з 47,1 млн грн стартової ціни до 205 млн грн переможної. У торгах змагалися 12 учасників.
«Рівнеторф» видобуває торф’яні напівбрикети та неагломерований паливний торф. Сьогодні тут працюють 175 людей. За умовами аукціону всі зарплатні борги мають бути виплачені переможцем торгів.
Найвищу ціну запропонувало підприємство «Ленд Гроу». Згідно з інформацією YouControl, підприємство зареєстровано в Києві у 2020 році, його основним видом діяльності є надання допоміжних комерційних послуг, а також діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування, діяльність у сфері права.
За даними народної депутатки Ніни Южаніної, у 2022 році «Ленд Гроу» отримало 49,2 тис. грн збитків.
«Як гадаєте, навіщо переможцеві торгів таке вузькопрофільне підприємство, як «Рівнеторф»? Якими будуть роль і місце підприємства в майбутньому енергетичної галузі України? І чи будуть взагалі?» — написала вона.
Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лота. Окрім переможної ставки, він має сплатити ПДВ – 41 млн грн. У разі відмови від сплати він втратить 9,4 млн грн гарантійного внеску.
Чому ФДМУ виставив підприємство на приватизацію?
- у державній власності мають залишитися лише стратегічні та прибуткові активи. Торф не є стратегічним – його частка в енергетичному балансі становить менш як 0,3%;
- станом на 31 березня 2023 року кредиторська заборгованість підприємства складає 6,9 млн грн, зокрема за заробітною платою – 1,8 млн грн;
- підприємство потребує інвестицій. За майже 60 років роботи обладнання «Рівнеторфу» зношене й потребує модернізації. З 2012 року жодних інвестицій у розвиток не залучалося;
- у приватного власника більше можливостей для встановлення ринкових зарплат керівникам. Це мінімізує використання активів у сірих схемах виведення прибутків із підприємства.
Покупець «Рівнеторфу» зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також